Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-28, 20:54x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Bony na święta... 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2009-03-16, 09:54
Posty: 57
Pomógł: 1
Post Bony na święta...
Polecono mi stworzenie w Symfonii 2009.1 czegoś takiego jak Bony na święta, ale dosyć dziwnie mam to zrobić.

Normalnie skopiowałbym zdarzenie nagroda, przemianował nazwę, powyrzucał zbędne skłądki od tej kwoty i zostawił...

...ale, nie wiem dlaczego ale szefostwo chce, aby owe bony funkcjonowały w sposób następujący. Sama wartość bonu, czyli to co wypłacone zostanie pracownikom, ma nie wchodzić do wynagrodzenia comiesięcznego, ale podatek za te bony ma się w tym wynagrodzeniu znaleźć?!

Czy to ma sens ? Jak tak, to wiecie może jak to zrobić. Jestem jeszcze niedoświadczony w te klocki. Tworzyłem nowe wzorce, elementy, wszystko na bazie nagroda. Ale doszedłem tylko do tego że nie widać wprowadzanej kwoty na liście płac ;p


2009-11-25, 09:55
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 



Rejestracja: 2008-07-28, 10:53
Posty: 72
Post 
tak to ma sens :) gdyż wartość bonów (czyli netto) dostaną fizycznie do ręki :) w postaci bonów,

1) czyli musisz zrobić nowy element kadrowy - kwota bonów - aby można było tu wpisać kwotę, następnie z tego elementu nowy składnik - bony - gdzie w klasyfikacjach dajesz co trzeba np. "wchodzi do podstawy opodatkow." i nie dajesz tu "wchodzi do kwoty brutto wynagrodz." - wtedy na wynagrodzeniach nie będzie tego w brutto i netto tylko sama kwota podatku się naliczy,

2) lub tak jak wyżej, ale w klasyfikacjach składnika - bony - dajesz też "wchodzi do kwoty brutto wynagrodz." - ale wtedy musisz jeszcze zrobić nowe obciążenie - bony potrącenie - bo skoro kwota bonów wejdzie do brutto to żeby w netto jej nie było trzeba zrobić takie potrącenie o tą samą kwotę - tu w klasyfikacjach tego obciążenia będzie "obciążenie kwoty do wypłaty", a formuła - kwota bonów :) - i w tym przypadku we wzorcu będzie - składnik bony oraz obciążenie - bony potrącenie,




[/b]


2009-11-25, 13:56
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2008-04-07, 13:26
Posty: 208
Pomógł: 2
Post 
WARTO WIEDZIEĆ (za gazetą prawną) :
- Wartość prezentu świątecznego ... jest przychodem pracownika
- Tylko prezenty sfinansowane z funduszu socjalnego będą zwolnione z PIT do 380zl

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly ... a_pit.html


2009-11-25, 14:32
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-03-16, 09:54
Posty: 57
Pomógł: 1
Post 
Super. Teraz tylko przerzucam składnik na zakładce Płace dla poszczególnego pracownika żeby pojawiło się okienko do uzupełnienia Bony, a podatek sam się wlicza. Dziękuje za pomoc.

ale męczę się teraz z utworzeniem nowego zdarzenia "bony" które pozwalało by paniom z księgowości do nowego okresu "bony" w kalendarzu normalnie pozycję dodawać. Niby kopiuję zdarzenie- Nagroda, elementy-kwota nagrody i nagroda, staram się wszędzie nazwy na bono podobne zmieniać i stworzyłem też wzorzec na podstawie nagrody, ale mimo dodawania takiego zmienionego zdarzenia nie ma żadnych rubryk na zakładce Płace. Nie wiem czy może to być przyczyna przypisania listy płac do księgowania Nagrody. Nie wiem co teraz zrobić ..bo potrzebuje utworzyć zdarzenie podobne do zdarzenia nagrody, abym mógł potem na osobnym okresie je dodawać i żeby nie były w żadnym stopniu opodatkowane :/ Czyli wartość bonu, kwota brutto, netto i do wypłaty równe przykładowo 100zł. :/


2009-11-26, 10:48
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-11-25, 14:30
Posty: 10
Post 
Jeżeli zdarzenie podpina wzorzec to pamiętaj aby we wzorcu w zakładce system podpiąć odpowiednie składniki (bony) które mają pojawić się na zakładce płace. Składniki należy podpiąć w domyślnym systemie wynagrodzeń i jeżeli jest potrzeba to na już otwartych okresach. Dodatkowo wzorzec musi być podpięty do rozliczania w danym szablonie listy płac.


2009-11-26, 13:09
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-03-16, 09:54
Posty: 57
Pomógł: 1
Post 
Ludzie jesteście genialni. Nie pomyślałem o tym że i u wzorca ten element bony warto by było podpiąć. Spróbuję to po powrocie z terenu wykonać. Dziękuje.


2009-11-26, 13:33
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 6 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Bony na święta

w Programy Kadrowo Płacowe

Marta80

5

2842

2018-01-19, 00:32

szepczący Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant