Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-28, 00:15x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Podstawy urlopu KP 2010.1.b 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2011-04-21, 10:56
Posty: 8
Post Podstawy urlopu KP 2010.1.b
Dzięki za wczorajszą pomoc, wiedziałam że będzie to proste, tylko trudno mi czasem coś znaleźć a instrukcja do mnie nie przemawia. Wracając do tematu: płace i zawarte w nich urlopy za miesiące styczeń-marzec musiałam wprowadzić ręcznie gdyż były wyliczone przez inny program i gdzie indziej, teraz gdy wprowadzam urlop, np w kwietniu to program podaje mi podstawy zerowe - jak zrobić lub co zrobić by zaczął sam te podstawy liczyć? W miesiącach poprzednich wstawiałam ręcznie stawkę na godzinę tylko i zmieniałam kwotę potrącenia.


2011-05-18, 09:38
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 



Rejestracja: 2009-10-06, 17:53
Posty: 64
Post 
Trochę mało szczegółów podałaś, żeby pomóc:

1. Wprowadzeni pracownicy pracują na stawkę godzinową czy miesięczną ?
2. W jaki sprowadzałaś dane - wszystko ręcznie w zakładce płace czy poprawiałaś po prostu wartości wyliczone przez program.

A tak w ogóle to sprawdź, co stanie się po wprowadzeniu urlopu - zerowe wartości w podstawach wcale nie muszą oznaczać, ze program nie naliczy urlopu - od kilku wersji w podstawach podawane są tylko składniki zmienne wchodzące do średniej, jeżeli nie miałaś osobno wprowadzonych premii, nadgodzin itp, program wyliczy stawkę z samej stawki godzinowej albo nie wykaże zerową przy pracownikach na stawce miesięcznej.


2011-05-20, 15:27
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-04-21, 10:56
Posty: 8
Post 
Pracownicy mają stawkę miesięczną i czasem premię która powinna podnosić kwotę wynagrodzenia za urlop. Wprowadzając wynagrodzenie za miesiące styczeń- marzec, gdy wprowadzałam urlopy, wpisywałam stawkę godzinową za urlop jaka im akurat w danym miesiącu wyszła i korygowałam potrącenie za urlop. I tyle. Za kwiecień musiałam im urlopy naliczyć także ręcznie, (wprowadzając stawki za godzinę urlopu przy wpisywaniu zdarzenia urlop) gdyż ze względów prawnych musiały być wyższe niż wynikałyby to ze średniej za ostatnie trzy miesiące. Teraz eksperymentowałam trochę przy wypłatach majowych - jeśli wpiszę średnie za kolejne miesiące (pierwsza tabela jaka się ukazuje przy realizacji zdarzenia urlop) to owszem wyliczy wynagrodzenie za urlop ale nie potrąci go z wynagrodzenia zasadniczego czyli dalej ręcznie muszę to poprawiać.
Nie wiem, może znowu gdzieś coś trzeba wpisać aby ten program liczył sam ten urlop! Niby nie mam dużo pracowników ale urlopy biorą na potęgę.


2011-05-21, 20:14
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-10-06, 17:53
Posty: 64
Post 
W Symfonii kilka wersji temu (chyba nawet od 2010.1) nie nalicza potrącenia za urlop od składników przysługujących pracownikowi w stałej wysokości.

Wynagrodzenie u pracowników zatrudnionych na stawkę miesięczną naliczane jest tylko ze składników zmiennych - wychodzi praktycznie na to samo, ale jest to logiczne - pracownik na urlopie powinien dostać przynajmniej tyle ile by dostał jakby był w pracy.

Spróbuj u jakiegoś pracownika przeliczyć podstawy (tam gdzie masz zielone ramki kliknij prawym i "anuluj zmiany") a potem zobacz czy pojawiają Ci się tam jakiekolwiek wartości (powinny być tylko w tych miesiącach, w których pracownik dostał jakąś premię w twoim przypadku). Jeżeli korygowałaś tylko stawkę za godzinę urlopu we wcześniejszych miesiącach to powinno wszystko się prawidłowo naliczyć.


2011-05-22, 18:42
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 4 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. podstawy do urlopu

w Programy Kadrowo Płacowe

jjjustyna

2

2560

2010-08-04, 13:43

jjjustyna Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. podstawy do urlopu

w Programy Kadrowo Płacowe

anna.k

1

2332

2009-04-02, 12:01

ro_bek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. [KD2010.1] wyliczenie podstawy do urlopu

w Programy Kadrowo Płacowe

jansio

3

2743

2010-05-11, 13:46

jansio Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. [kdf 2009] podstawy do urlopu

w Programy Kadrowo Płacowe

tatanka

1

1814

2009-10-26, 13:33

tatanka Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant