Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-28, 14:35x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
KD2011b forte rozliczenie um zlecenia 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2012-01-26, 15:11
Posty: 3
Post KD2011b forte rozliczenie um zlecenia
Dzień dobry
Witam wszystkich Forumowiczów. Jest to mój pierwszy post na tym forum. Mam następujący problem z systemem kkadry i płace forte v 2011b:

Po wykonaniu aktualizacji do wersji 2011b, występuje problem z rozliczeniem umowy zlecenia poprzez zdarzenie kalendarzowe.
Przy probie zatwierdzenia zdarzenia "ROZLICZENIE UMOWY ZLECENIA" zwracany jest komunikat błędu "wykonanie niektorych akcji nie powiodlo się".
Jednocześnie zostaje przypisany wzorzec "Płatność gotówką (um. cywilnoprawne)" którego nie można usunąc - komunikat błędu "Nie można usunąć przyporządkowania pracownika (..) gdyż przyporządkowanie to pokrywa się z zamkniętymi okresami placowymi".
Wszystkie okresy w miesiącu styczniu są otwarte (placowe, jak równiez placowy, zus, podatkowy). Wzorzec ma przy nazwie symbol ołówka. Okres umowy zlecenia mam założony na jeden dzień tj od 2011-01-04 do 2011-01-04 i w tym dniu na kalendarzu przypisuję zdarzenie "umowa zlecenie" oraz jego rozliczenie.
Nie daje efektu nawet próba usunięcia ww wzorca po uprzednim usunięciu wszystkich okresów 2011-01.

mam nadzieję , że ktoś z Forumowiczów zetknął się z takim zachowaniem symfonii i zna rozwiązanie problemu


2012-01-26, 15:30
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 



Rejestracja: 2009-08-31, 15:05
Posty: 63
Post Re: KD2011b forte rozliczenie um zlecenia
Witaj,

W Forte otwarcie okresu nie wystarcza, musisz otworzyć również pracowników.
Przyczyną błędu prawdopodobnie jest źle ustawiona data rozliczenia wzorców we właściwościach okresu. Powinno być np w styczniu 2012-01-01 do 2012-01-31.
Ołówek przy wzorcu oznacza,że został dodany z ręki tzn nie przez zdarzenie.

Doradzam szkolenie lub wizytę partnera Sage.


2012-01-26, 21:51
Wyświetl profil

Rejestracja: 2012-01-26, 15:11
Posty: 3
Post Re: KD2011b forte rozliczenie um zlecenia
Pracownikow mam otwartych. Prąd w serwerowni również jest i dyski się kręcą. Do napisania tego postu skłoniły mnie 2 dni "walki" z symfonią. Sytuacja na chwilę obecną jest taka, iż program nie potrafi usuwać wzorców które przypisuje zdarzenie "rozliczenie umowy zlecenia". Pierwsza akcja tego zdarzenia przypisuje wzorzec (dodaje sie on właśnie z owym ołówkiem), a następnie przy drugiej akcji rozliczanie zlecenia wyświetla błąd o którym pisalem. Tych przypisanych wzorcow nie mozna usunąć ani poprzez usuniecie zdarzenia z kalendarza, anie "ręcznie" z listy przypisanych wzorców. Sprawa zgłoszona równiez w Warszwie ale wiadomo jak to z nimi. Mają czas ....


2012-01-27, 09:09
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-08-31, 15:05
Posty: 63
Post Re: KD2011b forte rozliczenie um zlecenia
Sprawdź czy na pewno wszyscy pracownicy we wszystkich okresach danego miesiąca są pootwierani.
Zmień okres UCP na 2012-01-01 do 2012-01-31, nie wstawiaj zdarzeń w tym samym dniu, tylko z jednodniową przerwą.
Spróbuj we właściwościach zdarzenia, na zakładce akcje zmienić chorągiewkę na płatność przelewem


2012-01-27, 10:21
Wyświetl profil

Rejestracja: 2012-01-26, 15:11
Posty: 3
Post Re: KD2011b forte rozliczenie um zlecenia
1. są pootwierani

2. nie moge zmienic zakresu na cały miesiac w okresie umowa zlecenie w ktorym realizuje owe zdarzenia. Jest to spowodowane tym, iż mam 6 okresow "typu" zlecenie i dodatkowo "typu" umowa o prace. Wdrożeniowiec wykonał magię, aby nie było tzw różnic groszowych w składkach społ. Mam nakazane aby otwierac okresy na 1 dzien i w tych dniach wstawiac i realizowac poszczegolne zlecenia a jako ostatni okres otwierac "typ' umowa o pracę. Wiem, że pewnie jest kilka dróg do realizacji tego założenia. Mamy akurat taką i wszystko działało wyśmienicie wiec zakładam, że prościej bedzie dojść do tego co się dzieje z tymi konfliktami przy wzorcach niz stawiać wszystko na głowie i mocno modyfikować całą zasadę (dodatkowo na błędzie którego nie rozumiem).
Ponadto wykonałem już test polegający na fizycznym usunięcu wszystkich okresów ze stycznia i założenie jednego ( na cały zakres miesiaca od 2012-01-01 do 2012-01-31). Bez zmian. Ten sam błąd.

3. próbowałem z płatnością przelewem, oraz gotówką. Ten sam błąd ( "wykonanie niektorych akcji nie powiodlo się") . Wzorce definiujące płatność gotówka badz przelewem sie dodaja i nie sposób ich usunąć.


W międzyczasie konsultowałem się z paroma wdrożeniowcami. Spotkali się z tym problemem i czekam na ich pomoc. Jak już będę miał jakieś rozwiązanie postaram się je opisac. Jednakże gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły chętnie sie z nimi zapoznam.


2012-01-27, 11:18
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 5 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. rozliczenie umowy zlecenia

w Programy Kadrowo Płacowe

tatanka

7

5190

2009-05-29, 08:48

tatanka Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Rozliczenie umowy zlecenia

w Programy Kadrowo Płacowe

tatanka

1

3089

2012-09-12, 23:24

tatanka Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. KDP - zerowe umowy zlecenia, rozliczenie umowy

w Programy Kadrowo Płacowe

aneta.g

6

5658

2012-01-25, 13:41

aneta.g Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Zlecenia produkcyjne Forte 2009

w Programy Handlowe

zz

2

2186

2009-06-18, 12:36

zz Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant