Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-27, 22:44x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Niedopłata składek na ubezpieczenie emerytalne 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2008-10-01, 22:25
Posty: 205
Post Niedopłata składek na ubezpieczenie emerytalne
Witam,
zastanawia mnie czy może ktoś miał do czynienia z takim problemem.

W firmie po aktualizacji KDP do wersji 2008, maksymalna roczna podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne oraz ubezpieczenia rentowe "cofneła" się do wartości z poprzedniego 2007 roku - 78.480,00 zł, lub też nie została wprowadzona wysokośc na 2008 rok. Wobez tego paru pracownikom szybciej niż powinno zaprzestało naliczać składki na ubezpiecznie emerytalne i rentowe-panie z płac zorientowały się dopiero teraz :/.
Zastanawiam się czy dorobienie prostego elementu który potrąci od netto kwotę tych niezapłaconych wcześniej składek wystarczy...bo nie bardzo wiem jak się do tego zabrać, tu i Pit-11 powinien być zmieniony (narazie mój jedyny pomysł to edycja wartości na PIT-11 i ręczna korekta zapłąconych składek ZUS) i karta wynagrodzeń- nie mam pojęcia jakie klasy miałabym podpiąć do takiego elementu, żeby symfonia widziała go jakos składki ZUS - o ile coś takiego jest możliwe :P... zastanawia mnie co zrobić też w odwrotnej sytuacji, kiedy pracownik opłacał składki,a juz przekroczył maksymalny wymiar 85.290,00 zł, i powinno mu się zwrócić te pieniążki... :->


2008-12-02, 22:59
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-16, 14:41
Posty: 92
Pomógł: 4
Post składki zus
Nie spotkałam sie z takąąsytuacja po zainstalowaniu nowej wersji programu. Obawiam się , że nie zotał wprowadzony nowy wskaźnik na poczatku roku.Proponowałabym jednak otworzyć tych pracowników na listach płac. Poprawić wynagrodzenie i skorygować deklaracje zus. Elelementem inne potrącenie,za zgodą pracownika potrącić nadpłacone wynagrodzenie. Zarówno wersja premium i forte ma możliwośc otwierania jednego pracownika na liście , a więc nie jest to operacja tak ryzykowna. Oczywiście potem należy naliczyć ponownie okresy zus i podatkowe.
Sytuacja druga : Nadpłata składek. Zdarza się . Należy zdefiniować szereg elementów obsługujących zwrot składek zus i program bardzo ładnie to rozliczy. Tutaj nie jestem w stanie tego opisać - zbyt obszerny temat.
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony 2008-12-28, 00:05 przez miwona, łącznie zmieniany 1 raz



2008-12-27, 23:56
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-10-01, 22:25
Posty: 205
Post 
Z tym otwieraniem pracownika i naliczaniem okresow to nie bardzo....przy okolo paru set lub paru tysiacach pracownikow taka operacja moze zajac miesiac, a potem trzeba by bylo jeszcze pewnie sprawdzac jak sie zmienil zus w stosunku do poprzedniego stanu, poprawne listy plac drukowac.... tutaj niestety panie sie nie zgodza na taki sposob, tymbardziej ze sytuacja ciagnie sie od marca 2008.... :/


2008-12-28, 20:37
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-16, 14:41
Posty: 92
Pomógł: 4
Post korekta
Mamy do czynienia z wersją Forte jak rozumiem. Jesli otworzymy okres płacowy bez otwierania pracowników i otworzymy tylko pracowników do korekty a nastepnie naliczymy tylko okres podatkowy i zus. Owszem zajmie to czas. Nie zmienią się wynagrodzenia z wyjątkiem tych osób. I jest to najbardziej prawidłowy sposób postąpienia w tej sytuacji. Trwa to zgadzam się.
Można ewentualnie stworzyć element typu składnik np korekta składki emerytalno rentowej z klasyfikacją
wchodzi do podstawy ub. emerytalno- rentowych. W elemencie tym nalezy wpisać kwotę podstawy od której należało jeszcze policzyć składkę em i rent, czyli różnicę między progiem 2007 a 2008. Program obliczy składki.
Mam nadzieję że wystarczy wynagrodzenia :) Będzie to również uwzględnione w deklaracjach.


2008-12-29, 19:45
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 4 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Problem z naliczaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne

w Programy Kadrowo Płacowe

MarB

2

2456

2011-11-16, 14:06

MarB Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Doliczanie składek społecznych właściciela do składek zleceniob

w Programy Kadrowo Płacowe

MajaP

2

2671

2013-01-10, 16:32

MajaP Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. składki emerytalne w RZiS

w Programy Księgowe

r2d2

2

3656

2017-01-27, 17:51

Iva Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. ubezpieczenie grupowe

w Programy Kadrowo Płacowe

talkas

2

2085

2011-12-30, 10:22

talkas Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant