Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-03-28, 23:23x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Błędne naliczenie prac. zatrudniony od części m-ca 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2016-12-22, 10:44
Posty: 45
Post Błędne naliczenie prac. zatrudniony od części m-ca
Mam problem, teraz zauważyłam, że pracownik zatrudniony na 1/2 etatu od 19.04.2017 r.,
na kwotę brutto 1000,00, ma za mało naliczone wynagrodzenia (wynagrodzenie zasadnicze 312,72),
w kalendarzu jest wprowadzony z datą 19.04.2017. Wg ręcznego policzenia powinna być wyższa kwota wynagrodzenia zasadniczego.
Dlaczego tak mi się nalicza?


2017-05-15, 10:05
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 



Rejestracja: 2016-05-17, 20:41
Posty: 392
Pomógł: 75
Post Re: Błędne naliczenie prac. zatrudniony od części m-ca
Ta wiadomość była pomocna.(1)
Poprawnie obliczone wynagrodzenie w tym przypadku to 420,96 zł i takie wynagrodzenie standardowo rozlicza Symfonia - po wstawieniu przyjęcia do pracy, wpisaniu kwoty 1000 zasadniczego i dołączeniu wzorca "Pracownik - 1/2 etatu".
Sądzę, że mogłaś dołączyć mu wzorzec na niepełny etat ale jakiś inny - przykładowo albo wzorzec na 1/2 etatu własny który nie ma odpowiednich cech (we wzorcu na pierwszej zakładce są checkboxy - zobacz czy są identyczne jak w standardowym wzorcu "Pracownik - 1/2 etatu" i jeśli da się zmienić to zmień, jeśli nie - utwórz wzorzec jeszcze raz a stary przenieś do archiwum bo nic z niego nie będzie lub zamów eksperta aby poprawił to spod bazy danych).
Druga opcja to że dołączyłaś tej osobie kalendarz niestandardowy - taki który zawiera np. 8h w poniedziałek, 8h we wtorek i 4 w środę (nie wiem jakie mogą być dni ale coś w tym stylu) - w takiej sytuacji łączna liczba godzin, które wg. tego wzorca pracownik miałby w miesiącu jest prawdopodobnie inna niż norma (bo wystąpiło święto w trakcie, w dniu roboczym), oraz liczba godzin do potrącenia wynagrodzenia z dni 1-18 kwietnia (czyli te na które nie masz wpływu) też jest inna niż norma - i stąd wyliczenie. Jeśli tak jest to raczej zmień na zakładce Płace kwotę, od następnego miesiąca powinno być lepiej :)


2017-05-15, 19:31
Wyświetl profil

Rejestracja: 2016-12-22, 10:44
Posty: 45
Post Re: Błędne naliczenie prac. zatrudniony od części m-ca
Tak, miałam wstawiony wzorzec pracownik na 1/2 etatu, ale otworzyłam okres kwiecień i zakończyłam ten wzorzec z dniem 30.04.2017,
myślałam, że zrobię wyrównanie za kwiecień w maju do wynagrodzenia w maju,
ale mam większy problem, bo z tym pracownikiem było trochę zamieszania i powinien być zatrudniony od 18.04 (taką ma umowę), a u mnie w programie jest od 19.04. Jak teraz zmienić w symfonii ERP datę zatrudnienia, kwiecień jest już dawno wypłacony, deklaracje Zus już są wysłane. A jak zostawię 19.04 i jak doliczę ten jeden dzień (18.04) i zrobię wyrównanie z powodu błędnego naliczenia to nie będzie prawidłowo. Będę wdzięczna za pomoc.


2017-05-16, 09:30
Wyświetl profil

Rejestracja: 2016-05-17, 20:41
Posty: 392
Pomógł: 75
Post Re: Błędne naliczenie prac. zatrudniony od części m-ca
Ta wiadomość była pomocna.(1)
Możesz utworzyć korektę do kwietnia (z datą wypłaty maj) dla tej osoby, zmodyfikować wszystkie dane a następnie usunąć proces korygujący i okresy korygujące. Dane się w systemie zmienią, ale bez zmiany kwoty na kwietniu podstawowym który pozostanie w stanie zamkniętym i nie zmienionym. Nie jest to może najbardziej zalecana metoda ale na pewno na końcu uzyskasz poprawne dane, oczywiście oprócz przesunięcia daty zdarzenia trzeba będzie zmienić daty we wzorcach, bilansach, zgłoszeniu ZUA.

Druga metoda to otworzenie kwietnia (bez otwierania pracowników) następnie otworzenie tej osoby i poprawienie danych; przed zmianami najlepiej byłoby skopiować zakładkę "Płace" do MS Excel i po zmianie danych przywrócić ręcznymi modyfikacjami pierwotny stan.


2017-05-16, 17:30
Wyświetl profil

Rejestracja: 2016-12-22, 10:44
Posty: 45
Post Re: Błędne naliczenie prac. zatrudniony od części m-ca
Dziękuje za pomoc, ale jeszcze nie do końca jestem pewna czy dobrze robię, ZWUA i ZUA zrobiłam bezpośrednio z Płatnika. Bo jak zmieniam datę na 18.04. w danych kadrowych to i tak pozostaje data 19.04.
Zaczynam od zrobienia korekty, robię nowy okres rozliczeniowy tytułem korekta za kwiecień, z automatu wpisuje mi się:
Rozliczenie listy płac: miesiąc 4
Rozliczenie Zus: miesiąc 4
Rozliczenie pod. dochodowego dla pracowników: miesiąc 5

Potem wchodzę na Wyrównania/Korekty - z ręcznym dołączaniem pracownika do procesu.
Wchodzę na tą listę Podstawowy Korekta i wybieram Pracownika i pojawia się okienko płaca zasadnicza i nie wiem czy powinnam wpisać prawidłową całą kwotę jak powinna być naliczona w kwietniu czyli 473,60 brutto czy tylko różnicę dopłatę do rozliczenia 160,88.
Pierwszy raz robię korektę i nie byłam szkolona, robię to trochę metodą prób i błędów, więc będę wdzięczna za każdą pomoc.


2017-05-19, 10:41
Wyświetl profil

Rejestracja: 2016-05-17, 20:41
Posty: 392
Pomógł: 75
Post Re: Błędne naliczenie prac. zatrudniony od części m-ca
Na korekcie wyświetla się różnica pomiędzy pierwotną listą stanem docelowym; najlepiej oczywiście tak zmienić dane żeby się samo policzyło dobrze ale jeśli się nie da to wpisz samą różnicę.


2017-05-19, 18:07
Wyświetl profil

Rejestracja: 2012-01-27, 14:54
Posty: 9
Post Re: Błędne naliczenie prac. zatrudniony od części m-ca
Wystarczy w kalendarzu wydłużyć wzorzec czasu pracy od 1 kwietnia, ma pokazywać jakby był w pracy, ale będzie liczył poprawnie (albo inicjalizacja albo edycja kalendarza i zmienić okres obowiązywania).


2017-05-23, 14:04
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 7 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. podstawa chorobowego pracownik ponownie zatrudniony

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

w Programy Kadrowo Płacowe

dejwmag

16

6979

2011-12-19, 13:59

dejwmag Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Zdarzenie w kalendarzu - jak wprowadzić kolejną umowę o prac

w Programy Kadrowo Płacowe

Suavilla

1

3000

2008-10-21, 12:08

ro_bek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. KDP2013.1 Brak naliczonych składek dla prac. po zas. macierz

w Programy Kadrowo Płacowe

aneta.g

1

1752

2013-06-21, 06:41

Sami Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. naliczenie wynagrodzenia

w Programy Kadrowo Płacowe

Wiola777

3

2546

2009-08-10, 21:34

miwona Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant