mojaSymfonia FORUM
http://www.forum.mojasymfonia.pl/

ustawienie składnikaw PIT-11
http://www.forum.mojasymfonia.pl/viewtopic.php?f=3&t=8842
Strona 1 z 1

Autor:  kasia.wy [ 2018-10-16, 09:45 ]
Tytuł:  ustawienie składnikaw PIT-11

Mam pracownika który w miesiącu otrzymuje dwie wypłaty jedna jest traktowana jako ryczałt i prawidłowo jest wykazywana w PIT-11 (23) w pozycji 29 natomiast druga wypłata "wynagrodzenie autorskie" (mam taki wzorzec) też jest w tej samej pozycji w PIT a powinno być w poz. 34 jak wchodzę na pracownika potem na płace i na zakładkę miesiące-lata to muszę w tabelce ręcznie poprawiać wynagrodzenie autorskie razem z kosztami itd. Czy można jakoś ustawić ten wzorzec z praw autorskich żeby wartości były "ściągane" do poz. 34 w PIT-11?

Autor:  szepczący [ 2018-10-17, 19:20 ]
Tytuł:  Re: ustawienie składnikaw PIT-11

Sądząc po nazwie wzorca to nie jest funkcja standardowa, w programie są wbudowane dwa odpowiednie wzorce i elementy do nich do rozliczania praw autorskich z etatu:
- Prawa autorskie kwotowo przy umowie o pracę: pozwala rozliczyć kwotę - dodatek do wynagrodzenia (kiedyś tak gdzieś rozliczaliśmy np. premię uznaniową za dobry pomysł/wynalazczość)
- Prawa autorskie procentowo przy umowie o pracę: pozwala część % zasadniczego rozliczyć jako prawa autorskie - to się używa np. dla naukowców, programistów, muzyków, aktorów itd.

W obu przypadkach wszystko poprawnie wchodzi na PIT-11. W przypadku jeśli masz własne elementy to raczej zalecałbym przestać ich używać bo to nie takie proste odpowiednio ustawić do PIT (trzeba najczęściej modyfikować elementy standardowe a to nie jest zalecane), dodatkowo od kiedy ustawodawca wprowadził limit roczny praw autorskich się zrobiło jeszcze trudniej... Jeśli możesz to po prostu zacznij używać jednego z w/w wzorców, najlepiej wstawiając pracownikowi zdarzenie - katalog 6 wynagrodzenia\prawa autorskie.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/