mojaSymfonia FORUM
http://www.forum.mojasymfonia.pl/

Czas pracy w Symfonia Kadry i Płace wersja 2019.1.b
http://www.forum.mojasymfonia.pl/viewtopic.php?f=3&t=9207
Strona 1 z 1

Autor:  gorus1 [ 2019-07-03, 10:59 ]
Tytuł:  Czas pracy w Symfonia Kadry i Płace wersja 2019.1.b

Dzień Dobry,
jako, że od niedawno korzystamy z programu w związku z tym mam kilka pytań dotyczących ustawień czasu pracy.
1. Ustalenie domyślnych godzin pracy 7:30 – 15:30 – tak, aby dla każdego pracownika takie godziny były automatycznie ustawione.
2. Możliwość zmiany godzin pracy dla poszczególnych pracowników posiadających indywidualny rozkład czasu pracy – w jak sposób to można zrobić?
3. Rejestrowanie nadgodzin w kalendarzu – jak dodawać nadgodziny bezpłatne, tj. takie za które oddajemy czas wolny oraz takie, za które oddajemy dni wolne – czy system liczy to sam, czy jest różny sposób rejestrowania takich nadgodzin? Jak odnotowywać potem odbiór godzin lub dnia wolnego w zamian za nadgodziny – w jaki sposób to można zrobić? Mogą też zdarzyć się nadgodziny płatne (np. nadgodziny wystąpią w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego i już nie będzie możliwości oddania godzin) – jak to uwzględnić?
4. Czy system w jakiś sposób uwzględnia okres rozliczeniowy? To dotyczy chyba głównie czasu pracy, w tym nadgodzin – czy w systemie jest jakiś sposób sprawdzania liczby godzin pracy i nadgodzin łącznie w okresie rozliczeniowym?

Bardzo proszę o pomoc gdyż od niedawna korzystamy z programu i nawet proste ustawienia dla nas nie są takie proste.

Autor:  szepczący [ 2019-07-11, 16:37 ]
Tytuł:  Re: Czas pracy w Symfonia Kadry i Płace wersja 2019.1.b

To bardzo dużo pytań, jeśli robicie coś z czasem pracy po raz pierwszy proponowałbym skontaktować się z jednym z ekspertów z forum i umówić na wizytę na miejscu - dowiecie się co i jak, ustawicie dokładnie tak jak się to odbywa u Was.

Jeśli jednak chcecie spróbować poszukać jak to zrobić samemu to w systemie w menu kartoteki są obiekty kalendarzowe i tu (plus we wzorcach - patrz kalendarz wzorca "pracownik etatowy") ustawia się nietypowe rodzaje czasu pracy wg. harmonogramu. Dla całej firmy (bądź grup pracowników albo nawet poszczególnych osób) można także ustawić różne rodzaje schematów czasu pracy. W przypadku nadgodzin do wypłaty - zwykłych dobowych 50/100% stosuje się zdarzenie Nadgodziny, w pozostałych przypadkach - Praca poza harmonogramem. Jest też cała galeria (z 7 opcji albo więcej) zdarzeń do odbiorów nadgodzin, osobnych do odbioru zwykłych i osobnych do pracy poza harmonogramem, można też wydrukować na te rzeczy papiery (np. polecenie pracy w godzinach nadliczbowych, odbiór dnia wolnego i tak dalej). Generalnie dużo tego jest, do tego są różne zwyczaje w rozliczaniu i trochę trzeba to poustawiać i poćwiczyć. W razie czego w menu pomoc jest link do helpa online, jest to całkiem sensownie opisane.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/