Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-03-28, 11:27x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
problem z PIT11 w Mała Księgowość Start 2020.2 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2020-01-16, 17:16
Posty: 5
Post problem z PIT11 w Mała Księgowość Start 2020.2
witam wszystkich na forum,
mam na imię Grzegorz i dopiero co zarejestrowałem się na tym forum.

Czy również macie problem z poprawnym wystawieniem PIT11 w programie Mała Księgowość Start 2020.2?
Nie posiadam modułu Kadry i Płace i zawsze korzystałem z tych elementów płacowych, które są w MK. W tym utworzenie deklaracji PIT11 dla pracowników.

Mam pracownika poniżej 26 lat, który pracował cały rok i miał 5000 brutto m-c i nie złożył oświadczenia aby od sierpnia stosować ulgę PIT ZERO.
U mnie deklaracja takiego pracownika wskazuje 60000,00 w poz 29, w poz. 30 koszty pełne i oczywiście podatek. W poz 69 wskazuje potrącone za cały rok składki społeczne, a w 72 zdrowotne. I tyle....
I tyle tylko, że to jest źle! Bo w 29 powinno być 35000,00 a w poz 36 25000,00 itd. Także składki społeczne i zdrowotne powinny być rozdzielone wg okresu.

Firma Sage chyba ma to gdzieś bo w informacji przesłanej do swoich przedstawicieli wskazuje aby sobie PRZELICZYĆ RĘCZNIE! dla mnie to skandal,
bo program powinien być zgodny z przepisami na dodatek obowiązującymi, a nie traktować w ten sposób problemu jak wskazanie "PRZELICZ SE RĘCZNIE".

U kogoś jest podobnie?


2020-01-16, 19:41
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 



Rejestracja: 2020-01-18, 18:22
Posty: 2
Pomógł: 1
Post Re: problem z PIT11 w Mała Księgowość Start 2020.2
Ta wiadomość była pomocna.(1)
Witam!

Ja mam ten sam problem z poprawnym wygenerowaniem PIT-11, a dokładniej to Symfonia ma problem.
Też mam pracownika do 26rż który nie złożył oświadczenia i był naliczany podatek.
Symfonia wykazuje przychody, koszty, podatek i składki w PIT-11tak, jakby był to pracownik powyżej 26rż.

Porażka!
To już drugi poważny błąd programu. Pierwszy zgłosiłam już na infolinii - program nie nalicza podatku od wypłaconego przez pracodawcę zasiłku chorobowego dla pracownika do 26rż który akurat złożył oświadczenie. Podatek od zasiłku chorobowego powinien być naliczony bo ten przychód nie jest zwolniony z podatku!

I co teraz z tymi PITami?:/


2020-01-18, 18:27
Wyświetl profil

Rejestracja: 2020-01-16, 17:16
Posty: 5
Post Re: problem z PIT11 w Mała Księgowość Start 2020.2
dziękuję aga9788 za wiadomość bo już obawiałem się, że tylko ja mam jakieś omamy;)

Pytasz co dalej z tymi PIT-mi?
hmmm.... Wysłałem do Sage'a oficjalne pismo z reklamacją na zasadach rękojmi. Mam nadzieję, że zareagują pozytywnie i zdążą przed 30 stycznia usunąć usterki. Jeżeli nie to mogą mieć faktycznie problemy jeżeli klienci zaczną żądać rekompensat choćby.

Jak słusznie zauważyłaś nie jest to jedyny błąd po aktualizacjach - występują także mniejsze jak choćby wprowadzając nowego kontrahenta i weryfikując jego status podatnika czynnego - program pyta "czy zaktualizować automatycznie ów status" po czym...i tak trzeba ręcznie odfajkować.
Nawet nie chcę myśleć czy dobrze sumuje rejestry vat albo inne pozycje:)


2020-01-20, 11:00
Wyświetl profil

Rejestracja: 2020-01-16, 17:16
Posty: 5
Post Re: problem z PIT11 w Mała Księgowość Start 2020.2
GRZEGORZ pisze:
dziękuję aga9788 za wiadomość bo już obawiałem się, że tylko ja mam jakieś omamy;)

Pytasz co dalej z tymi PIT-mi?
hmmm.... Wysłałem do Sage'a oficjalne pismo z reklamacją na zasadach rękojmi. Mam nadzieję, że zareagują pozytywnie i zdążą przed 30 stycznia usunąć usterki. Jeżeli nie to mogą mieć faktycznie problemy jeżeli klienci zaczną żądać rekompensat choćby.

Jak słusznie zauważyłaś nie jest to jedyny błąd po aktualizacjach - występują także mniejsze jak choćby wprowadzając nowego kontrahenta i weryfikując jego status podatnika czynnego - program pyta "czy zaktualizować automatycznie ów status" po czym...i tak trzeba ręcznie odfajkować.
Nawet nie chcę myśleć czy dobrze sumuje rejestry vat albo inne pozycje:)

W piątek rano 17stycznia umieściłem post(zgłoszenie) o wspomnianych błędach na oficjalnej stronie Sage'a - Sage Customer Voice - niestety do teraz mój post czeka na akceptację moderatora...

Trzeba ich bombardować bo inaczej nas po prostu oleją i tym samym zmuszą do kupienia dodatkowego modułu Kadry i Płace One Payroll albo zmienić firmę dostarczającą oprogramowania.


2020-01-20, 12:12
Wyświetl profil

Rejestracja: 2020-01-18, 18:22
Posty: 2
Pomógł: 1
Post Re: problem z PIT11 w Mała Księgowość Start 2020.2
Oczywiście mam ten sam problem ze sprawdzaniem statusu podatnika VAT - trzeba ręcznie "odfajkować" że jest czynnym podatnikiem.
Ja utknęłam z jednym pracownikiem we wrześniu (zwolnienie z podatku do 26rż+zasiłek wypłacony przez pracodawcę). Nie mogę nawet ręcznie nic zmienić, bo program na to nie pozwala....

Niestety ale Symfonia nie nadąża za zmianami....


2020-01-20, 15:19
Wyświetl profil

Rejestracja: 2020-01-16, 17:16
Posty: 5
Post Re: problem z PIT11 w Mała Księgowość Start 2020.2
musisz zgłosić ten problem z menu "Pomoc - Zgłoszenie problemu" i wysłać na adres mkp@symfonia.pl
Oni uważają, że jest to marginalny problem bo nikt im tego nie zgłasza i nie mają zamiaru się tym zajmować.
Przed momentem rozmawiałem z Sage'em i o zgrozo są przekonani, że wszystko jest OK.
A nawet jeśli deklaracje PIT11 nie są w prawidłowy sposób generowane to przecież można to przeliczyć na paluszkach...

Proszę Cię wyślij takie zgłoszenie z programu. Bo czasu ucieka:(


2020-01-20, 15:57
Wyświetl profil

Rejestracja: 2020-01-22, 13:01
Posty: 1
Post Re: problem z PIT11 w Mała Księgowość Start 2020.2
GRZEGORZ pisze:
musisz zgłosić ten problem z menu "Pomoc - Zgłoszenie problemu" i wysłać na adres mkp@symfonia.pl
Oni uważają, że jest to marginalny problem bo nikt im tego nie zgłasza i nie mają zamiaru się tym zajmować.
Przed momentem rozmawiałem z Sage'em i o zgrozo są przekonani, że wszystko jest OK.
A nawet jeśli deklaracje PIT11 nie są w prawidłowy sposób generowane to przecież można to przeliczyć na paluszkach...

Proszę Cię wyślij takie zgłoszenie z programu. Bo czasu ucieka:(


Witam. Ja też zarejestrowałam się na potrzeby tego posta, wczoraj wysłałam zgłoszenie problemu z wyodrębnieniem zasiłków w odpowiednim wierszu, czekam na odpowiedź. Dodatkowo nie można wygenerować PIT-11 do druku.


2020-01-22, 13:18
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 7 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Mała Księgowość 2020.2 - problem z PIT11 - WIELBŁĄD

w Programy Księgowe

GRZEGORZ

0

2370

2020-01-16, 17:33

GRZEGORZ Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Sage Symfonia Start 2.0 Mała Księgowość 2020.3 - błąd stacji

w Techniczne

Piotrek_R

4

4602

2020-08-20, 00:31

itmors Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Sage Symfonia Start 2.0 Mała Księgowość 2020.1 - stopka rap.

w Techniczne

Piotrek_R

1

2532

2020-06-09, 13:39

Piotrek_R Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Problem z importem faktur do Mała księgowość Start

w Programy Księgowe

agagum1

8

7662

2012-11-30, 17:04

bascari Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant