Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-28, 01:46x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
FK-a Update do nowszej wersji 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2009-10-08, 09:53
Posty: 22
Post FK-a Update do nowszej wersji
Witam Panowie,

Takie pytanie mam Kadry i Place 2008 wersja 2008.0.0 i chciałbym aktualizować do najnowszej wersji? Co mam zrobić kupić jakiś update? jak wygląda instalacja? Czy można utracić dane... proszę o prosty i szybki przepis jak to można zrobić? z tego co pamietam dla Handlu sciagałem update z ftpa i wszytsko gralo ..... ale z księgowością wolę się zapytać....

Czy dla FKi będzie tak samo jak dla Kadr i Płac ?

Dzięki za szybką odpowiedź


2009-10-22, 13:04
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 



Rejestracja: 2008-06-24, 21:05
Posty: 75
Post 
...i Panie?
To chcesz w końcu aktualizować Finanse i Księgowość czy Kadry i Płace? Niezbyt jasno jest to opisane.
We wszystkich programach zasada jest taka sama. Po pierwsze należy kupić wszystkie update'y od wersji, którą posiadasz do najnowszej (od 2008 to będą jakieś 3-4 nakładki), nastepnie ściągasz z ftp, instalujesz (instalacja naprawdę prosta) i przeprowadzasz konwersję przez kolejne wersje. Jedyne "komplikacje" mogą wystąpić, kiedy zdefiniowane są dodatkowe raporty, które po aktualizacji trzeba wczytać ponownie i najprawdopodobniej poprawić.


2009-10-22, 13:25
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-10-08, 09:53
Posty: 22
Post 
Chcialbym najpierw zaktualizowac Kadr i Place z wersji 2008.0.0 do najnowszej.... to bez sensu co mi teraz piszesz.... mam wydac kase na 4 updatey i po kolei instalowac? a czemu od razu nie moge najnowszej wersji kupic i zaktualizować? Przeciez jak to moj szef uslyszy to mnie wyśmije i powie do du..py z takim Informatykiem i calymi tymi programami..... Jak dla Mnie to jest porażka.... jeśli to prawda.... to załamka..... Taki może przykład motoryzacyjny.... Mam audi 80 a chce juz a4 po liftingu.... to kupuje a4 po liftingu a nie a100 i a4 przed liftingiem.....ehhhhh.... bracia Informatycy...


2009-10-22, 14:06
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-09-23, 08:30
Posty: 149
Pomógł: 2
Post 
Możesz kupić od razu A4 po lifcie, i mieć 80-tke i A4ke, sprawdź co wyjdzie taniej.


2009-10-22, 15:05
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
rigrig pisze:
Chcialbym najpierw zaktualizowac Kadr i Place z wersji 2008.0.0 do najnowszej.... to bez sensu co mi teraz piszesz.... mam wydac kase na 4 updatey i po kolei instalowac? a czemu od razu nie moge najnowszej wersji kupic i zaktualizować? Przeciez jak to moj szef uslyszy to mnie wyśmije i powie do du..py z takim Informatykiem i calymi tymi programami..... Jak dla Mnie to jest porażka.... jeśli to prawda.... to załamka..... Taki może przykład motoryzacyjny.... Mam audi 80 a chce juz a4 po liftingu.... to kupuje a4 po liftingu a nie a100 i a4 przed liftingiem.....ehhhhh.... bracia Informatycy...


Zanim napiszesz komuś że pisze coś bez sensu to zapoznaj się sam z tematem. Bracia?? po raz kolejny a juz Ci raz upomniano ze są tu nie tylko panowie ;)
Gdybyś miał ochotę rozeznać się troszkę w zakresie oprogramowania wspomagającego zarządzanie to zauważył byś, że możliwość "skakania" po upgradach to raczej rzadko spotykane zjawisko.
Zawsze mozesz jako alternatywę przedstawic zakup nowej licencji - przy 4 upgradach moze to juz byc opłacalne. Skontaktuj się z jakimś dystybutorem, on Ci wytłumaczy na czym to polega.


2009-10-23, 07:34
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-10-08, 09:53
Posty: 22
Post 
Spokojnie... to bez sensu nie miało być do Ciebie... chodziło mi o bez sens aktualizacji.... Wybacz że troszkę nerwowo... to wyszło.... Moze to śmieszne... ale moja jedna pracownica ma program celny... nie było aktualizacji przez 2 lata... po dwóch latach jej jedym updatem zaktualizowalem... ehhh.... ta symfonia to mnie rozczarowuje....


2009-10-23, 12:00
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-10-08, 09:53
Posty: 22
Post 
I przepraszam siostry "Informatyczki" zapomniałem o was... :)

-> Mr. Krzysiek wiesz z tymi autami to był przykład ... bo w Polsce jest wiele rzeczy absurdalnych,,,, jak mam stare auto i chce zmienić sobie na nowe... to nei kupuje wersji które są pomiędzy.... a w przypadku Symfoni upgrade-ow niestety widze ze jest jakis absurd... i nie mówcie mi ze taka jest analogia... kiedys robilem konwersje bazy z Oracle8 do 10tki pomijając 9i.... i wszystko poszlo... tak wiec... bez obrazy i urazy dla kogokolwiek... bo napewno w sprawie symfoni to wy jesteście "guru" i nawet nie będę wam coś wmawiał czy chciał obrażać.... Wybaczcie jeśli kogoś uraziłem.....

Takie pytanie inne... można na forum umieścic manuale przez siebei zrobione... dotyczące instalacji .... bo kiedyś coś takiego robilem i moze komuś sie przyda... Ja lubię dzielić się wiedzą :)

Pozdrawiam wszystkich


2009-10-23, 12:15
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-06-24, 21:05
Posty: 75
Post 
Regulamin tego nie zabrania. Najlepiej założyć do tego nowy temat, żeby tym, którzy chcą skorzystać ułatwić wyszukiwanie.


2009-10-23, 15:03
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
rigrig pisze:
Spokojnie... to bez sensu nie miało być do Ciebie... chodziło mi o bez sens aktualizacji.... Wybacz że troszkę nerwowo... to wyszło.... Moze to śmieszne... ale moja jedna pracownica ma program celny... nie było aktualizacji przez 2 lata... po dwóch latach jej jedym updatem zaktualizowalem... ehhh.... ta symfonia to mnie rozczarowuje....


spokojnie, ja czytam ze zrozumieniem - w miarę szybko zakumałem, że nie pisałeś do mnie.. jednym z faktów który mi w tym pomógł było to, że mój post jest pod twoim a nie odwrotnie ;)

a mówisz ze symfonia cie rozczarowuje. wobec tego rozczarują Cie tez pozostali liczący sie uczestnicy rynku rozwiązań dla sektora SB także klasy ERP. Pisze liczący sie bo oczywiście nie bierzemy tu pod uwagę produktów niszowych których producent da Ci za darmo i 10 aktualizacji po drodze ciesząc sie że ktokolwiek chce nabyć jego produkt ;)


2009-10-23, 16:36
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Reasumujac - jesli chcesz nowa A4 (kadry) to idziesz do salonu Audi(dytrybutora Symfonii)
i kupujesz - jesli ladnie poprosisz w salonie to moze ci dadza upust za to ze posiadasz A80

Natomiast u dystrybutora symfonii nalezy Ci sie 20% upustu na zakup nowych Kadr jesli masz jakas stara wersje - i to na pewno wydzie tanije niz 4 kolejne upgrady.....


2009-10-26, 13:28
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 10 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. czy aktualizowac pervasive 2000 do nowszej wersji

w Techniczne

widi

1

1967

2011-02-22, 13:39

krzysiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Aktualizacja Sage FiK 2020.2 do nowszej wersji

w Techniczne

gromiasty

3

4051

2020-11-19, 14:51

gromiasty Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Migracja danych do nowszej KiP

w Programy Kadrowo Płacowe

janemba

11

6208

2020-03-04, 19:23

janemba Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Update Place 2012 - problem

w Programy Kadrowo Płacowe

xziomas

1

1698

2012-02-14, 03:21

wrob Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 92 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant