Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-03-28, 23:54x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Błąd nr 11 na stacji roboczej. 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2008-05-20, 14:16
Posty: 171
Post Błąd nr 11 na stacji roboczej.
Witam i proszę o pomoc.
Podczas otwierania bazy w Finanse i Księgowość Premium na stacji roboczej występuje bląd nr 11.
Nie jest to wina komputera, na którym ta stacja jest instalowana, bo próbowałam to zrobić na kilku komputerach i efekt jest taki sam. Myślę, że wina leży po stronie komputera głównego, choć jego dysk jest całkowicie udostępniony, a na drugim komputerze zamapowany. Instalacja programu w pełnej wersji, zamiast stacji roboczej i próba odwołania się do bazy (nawet demo) na komputerze głównym też kończy się błędem nr 11.
Na komputerze głównym Finanse i Księgowość Premium działają bez problemu.
Na komputerze głównym zainstalowany jest system operacyjny Windows XP Prefessional Service Pack 2 w wersji c.


2008-06-05, 13:35
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 



Rejestracja: 2007-12-13, 23:19
Posty: 367
Pomógł: 2
Post 
Ja bym sprawdził czy aby nazwa folderu z danymi, tudzież folderu udpostępnionego nie jest jakaś fantazyjna

(polskie znaki, spacje)

Powinna być opisana krótkimi żołnierskimi słowami...


2008-06-05, 17:08
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-16, 15:08
Posty: 3982
Pomógł: 445
Post 
darek.007 pisze:
Powinna być opisana krótkimi żołnierskimi słowami...


Żadna nazwa katalogu, podkatalogu nie może zawierać polskich znaków, dziwnych znaków i nie powinna przekraczać 8.3 znaków (pamiętacie DOS'a).

_________________
Skontaktuj się z Ekspertem | Zamów dodatek

tel. 22 7 538 538
ekspert@mojaSymfonia.pl
http://www.mojaSymfonia.pl


2008-06-05, 22:26
Wyświetl profil

Rejestracja: 2007-12-13, 23:19
Posty: 367
Pomógł: 2
Post 
Cytuj:
... nie może zawierać polskich znaków, dziwnych znaków i nie powinna przekraczać 8.3 znaków (pamiętacie DOS'a).


Czyż nie są to krótkie żołniersikie słowa?


2008-06-05, 23:02
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-16, 15:08
Posty: 3982
Pomógł: 445
Post 
bardzo miło, że odwołujesz się do naszej wyobraźni :)

_________________
Skontaktuj się z Ekspertem | Zamów dodatek

tel. 22 7 538 538
ekspert@mojaSymfonia.pl
http://www.mojaSymfonia.pl


2008-06-05, 23:28
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-05-20, 14:16
Posty: 171
Post 
Nazwa udostępnionego katalogu to Symfonia (bez polskich znaków i 8 liter). Katalog z danymi firmy to ciąg 5 znaków bez polskich liter i znaków specjalnych.


2008-06-06, 08:30
Wyświetl profil

Rejestracja: 2007-12-13, 23:19
Posty: 367
Pomógł: 2
Post 
błąd nietypowy to fakt
moze więcej na temat jak program był instalowany?

ja instalowałem te programu już kilka razy i takiego błędu nie spotkałem....


2008-06-10, 17:00
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-05-20, 14:16
Posty: 171
Post 
Program (FK wersja 2008) był instalowany tak jak wszystkie inne programy. Na komputerze głównym w katalogu Symfonia (baza firmy w katalogu Symfonia/Firma).Tu wszystko działa OK. Dysk ten został udostępniony z prawami zapisu i zamapowany na drugim komputerze. Tam zainstalowałam stację roboczą. Stacja się uruchamia, ale nie można otworzyć bazy firmy (firmy demo też nie). W katalogu Symfonia można zapisywać i zmieniać dane pracując na drugim komputerze.

Powiem jeszcze, że przedtem na komputerze głównym instalowano program FK w wersji 5.20 i nie można było go zainstalować. Instalator przerywał pracę i wychodził do Windowsa bez podania błędu. Nie instalowała się też FK w wersji 5.30 (inne tak). Pomogła rainstalacja systemu Windows, ale od tego czasu nie można uruchomić baz na stacji roboczej. Wygląda to tak jakby otwierała się tylko określona liczba plików i dalej nie moze przejść. Nie mam pojęcia co z tym zrobić


2008-06-11, 09:16
Wyświetl profil

Rejestracja: 2007-12-13, 23:19
Posty: 367
Pomógł: 2
Post 
udostępnienie sieciowe jest FULL czy tylko zapis, odczyt?

Zainstaluj z posostałych komputerów PEŁNĄ instalację programu wskazując odpowiedni dysk sieciowy np. X:\symfonia


2008-06-11, 10:14
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-05-20, 14:16
Posty: 171
Post 
Udostępnienie jest FULL.
Instalowałam już pełną wersję programu zamiast stacji roboczej i próbowałam otworzyć bazę na komputerze głównym, ale błąd jest nadal ten sam.


2008-06-11, 10:56
Wyświetl profil

Rejestracja: 2007-12-13, 23:19
Posty: 367
Pomógł: 2
Post 
11: The specified filename is invalid
The MicroKernel returns this status code in the following situations:
The specified filename does not conform to file naming conventions or the pathname is invalid. Make sure the filename or pathname is valid for the environment.
If operating in the client/server environment:
The application attempted to open a file that has .^^^ as its extension. This extension is reserved for the MicroKernel to use during continuous operation. (Only server engines can use continuous operation.)
The data buffer for a Begin or End continuous operation is not set up correctly.
You attempted to load a remote file when your client configuration settings for Local MicroKernel Engine and Use Remote MicroKernel Engine are incorrectly set to On and Off, respectively. To resolve this condition, at the client workstation, open Pervasive PSQL Control Center (see Starting PCC
in Pervasive PSQL User's Guide). Under the Access properties category for MicroKernel Router, set Use Remote MicroKernel Engine to "On" (click the option). See To access configuration settings in PCC for a local client in Advanced Operations Guide.
You attempted to open a local file with a Workgroup engine that isn't the designated Gateway engine for the file. Go to the directory where the file you attempted to open resides. Check to see if the ~pvsw~.loc in that directory is flagged read only. If it is, change it to read-write.
If you are using the dynamic locator file with your Workgroup engine:
Make sure the name of the second-level locator file specified in your first-level locator file does not have the same name as an existing directory. Also, make sure they are all on the same drive.
Make sure the second-level locator file specified in your first-level locator file can be accessed by the engine.
Make sure all the Workgroup engines sharing the dynamic locator feature have the exact same drive mapping to the server location where the data files reside.
If you are accessing files on a DOS client:
A NET START FULL for the Windows for Workgroups workstation was not used when it was booted into DOS. Use a NET START FULL to get a full redirector in the DOS client mode. BREQNT.EXE requires a full redirection. At the DOS prompt type "net ver" <Enter>. Here is the list of required components for a DOS workstation to connect to a Windows server: LSL.COM LAN Card Driver IPXODI.COM IFSHLP.SYS NET START FULL These can be loaded high, using emm386. NET START FULL will load in upper memory. NETX is required ONLY if you are connecting to a NetWare server.


2008-06-11, 11:13
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-07-10, 09:55
Posty: 3
Post 
Witam

Witam, mam podobny przypadek.

Symfonia SFK Premium 2008a
Win XP Pro SP2
Baza Bitrieve (nie Pervasive)

Na końcówkach zainstalowane są wersje stanowiskowe Symfonii

[komp1] --- [dysk sieciowy] --- [komp2]

Katalog z firmą (8 znaków, bez diakrytycznych etc) udostępniany jest z mapowanego katalogu. Pełny dostęp etc.

Podczas wykonywania raportu, np zestawienie zaległych płatności na koncie 201 Symfonia zamyka się i dostaję info o tym, że program został zamknięty i mogę wysłać sobie raport do M$.
Przy próbie wejścia do bazy mam za to komunikat:

Kod:
"otwieranie bazy danych dysk: \firma\51.log
błąd nr 11 : Zła nazwa pliku
wystąpił błąd obsługi baz danych itp itd..."


W katalogu tworzą się też pliki z rozszerzeniem *.LCK, jeszcze ~01sec.dat

Nie ma znaczenia, czy baza danych jest na dysku sieciowym, czy na lokalnym. W obu przypadkach dzieje się tak samo.
8 dni temu był robiony upgrade SFK 2007b na SFK 2008a jednak przez te 8 dni wszystko było OK.

Będę zobowiązany za jakieś wskazówki.

Dziękuje.


2008-07-10, 10:29
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2008-07-03, 15:02
Posty: 632
Pomógł: 38
Post 
1. czy jest w tej ścieżce plik (może go ktoś skasował)
2. ścieżka dłuższa niż 8 znaków
3. dysk z danymi jest mapowany za pomocą ścieżki ‘UMC’ (np.\\serwer\dane\hm) a nie S:\dane\hm
4. nazwa pliku jest inna od oczekiwanej (standardowy przykład – integracja HM FK z wybraną nieprawidłową wersją biblioteki).


2008-07-10, 14:15
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-07-10, 09:55
Posty: 3
Post 
1. Tan plik cały czas jest. Sprawdzałem w backupach i przed pojawieniem sie "awarii" nie bylo go.
2. Ale niby jaka sciezka jest dluzsza? Problem w tym, ze nic sie nie zmienilo w bazie, lokacji bazy etc.
3. dysk jest mapowany k:\sfk\firma
4. Nie ma integracji. Mam sama gola Symfonie Pro 2008a (bez handlu etc)

Macie jeszcze jakies pomysly?


2008-07-10, 15:30
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-07-10, 09:55
Posty: 3
Post 
Tzn ten plik 51.log tworzy sie tylko podczas proby wejscia do Symfonii. Proba si enie udaje i po restarcie kompa znika sobie. Przy kolejnej probie od nowa - znowu sie tworzy, znowu Symfonia opluwa mnie komunikatami, raportami etc i tak w kolko.


2008-07-10, 15:34
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. STATUS - X | Błąd połączenia z serwerem na stacji roboczej

w Programy Księgowe

goldengate

1

2787

2021-08-19, 11:46

perek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki FK Sage 50c. Błąd podłączenia na stacji roboczej.

w Techniczne

aneta.g

2

3854

2020-01-16, 21:23

ar2 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. instalacja stacji roboczej na komputerze z windows 7

w Techniczne

goldengate

11

16718

2010-02-16, 22:34

cre Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. FKF problem z licencja na stacji roboczej

w Programy Księgowe

aneta.g

1

2201

2012-05-10, 10:29

krzysiek Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant