Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-05-05, 17:30x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Import danych ksiegowych z nietypowych programów 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2010-07-21, 13:54
Posty: 3
Post Import danych ksiegowych z nietypowych programów
Na forum i w internecie znalazłem przykłady i informacje jak importować ze znanych programów dane i lakoniczny opis importu danych do symfonii FiK Premium.

Problem:
jak zaimportować dane z nietypowych programów gdzie wyniki są często zrzutem danych do plików CSV
Pomoc Sage jest płatna, forum udziela informacji na konkretne problemy z działaniem istniejących szablonów. Czy jest gdziekolwiek do znalezienia opis budowy, dokumentacja techniczna budowy szablonów importu (umożliwiające napisanie własnego szablonu pod konkretne programy autorskie), opis wymaganych pól które muszą się znaleźć w plikach[wartości] dostarczanych przez programy sprzedażowe.
Czy też jedynym odkryciem tajemnicy jest metoda prób i błędów operując na już istniejących szablonach.

Przeglądałem działy programowanie i inne na tym forum niestety nie znalazłem odpowiedniego postu dlatego stworzyłem nowy.

p.s. Do specjalistów z dziedziny Symfonii jak wy nauczyliście się tego oprogramowania przy tak lakonicznej pomocy [dokumentacji]?


2010-07-21, 14:02
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post Re: Import danych ksiegowych z nietypowych programów
cypispga pisze:

p.s. Do specjalistów z dziedziny Symfonii jak wy nauczyliście się tego oprogramowania przy tak lakonicznej pomocy [dokumentacji]?


W wypadku importu np czytamy dokumentację do programu FK umieszczoną w każdej pełnej instalacji programu w folderze o perfidnie nic nie mówiącej nazwie DOKUMENTACJA ;) po bardziej dogłębnym przeszukaniu można tam natknąć się na znów niewiele mówiący swą nazwą plik "Import specjalny"


2010-07-21, 21:27
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-07-21, 13:54
Posty: 3
Post 
Czytałem owe wyczerpujące pliki które w praktyce nic nie wyjaśniają a Pan specjalista zapewne nie zaglądał do dokumentacji dostarczanej dla autoryzowanych przedstawicieli sage i całą symfonie opanował z lakonicznych opisów dołączonych do programu.
Hmm gratuluje więc.


2010-07-22, 08:49
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
W praktyce znani mi specjalisci a i ja osobiscie - opanowalismy szablony importu na podstawie pliku wspomnianego przez Krzysztofa oraz na podstawie dostarczanych z programem szablonow - to calkowicie wystarcza przy srednim poziomie wiedzy ogolnej/informatycznej
A teraz jak jescze jest to forum - to mysle ze cala infa jest dostepna - jesli jakiegos punktu nie wiesz/nie rozumiesz po prostu zadaj tu konkretne pytanie.


PS: dokumentacji dodatkowej wtedy gdy to opnowywalismy nie bylo, a i dzis zawiera ona niewiele wiecej ponad plik pomocy.


2010-07-22, 09:22
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Aha i czy ten twoj plik csv jest az tak nietypowy iz nie mozna do niego dopasowac jednego z istniejcych szablonow, tylko z lekka go modyfikujac?


Moze wklej pare linii z niego i jakis opis - to wspolnie popatrzymy


2010-07-22, 09:27
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-07-21, 13:54
Posty: 3
Post 
Bardziej chodzi mi o to jakie dane musi wyrzucać program sprzedażowy jakich danych wymaga FiK i owszem widziałem dostarczone szablony importu, dokumentacje sądziłem jedynie że jest gdzi9eś dostępna jaśniejsza dokumentacja.

Wybaczcie być może jestem laikiem ale z doświadczenia dokumentacje języków programowania w języku angielskim są inne po prostu.

A wracając do tematu:
Mam autorski program informatyka dziwaka i mam mu jasno określić jakie konkretnie dane ma mi dostarczyć, nie jestem księgowym więc dlatego nie pojmuję niektórych wpisów.

A co do dokumentacji dopiero na forum znalazłem np. zapis ze zapisy na kontach mają być wpisywane zgodnie z ruchem wskazówek zegara w tej cudownej dokumentacji nie znalazłem o tym słowa


2010-07-22, 09:38
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Ma dostarczyc dane naglowkowe dokumentu (data, kontrahent, numer, kurs, termin platnosci itp)
oraz dane pozycji dokumentu ( w porywach moze byc jedna - jesli w dokumencie jest jedna stawka vat uzyta)
generalnie plan minimum to stopka vat z dokumentu kazdy niezerowy wiersz odrebna pozycja
linie w stylu: kwota netto, vat st, kwota vat, opis,

konta itp mozesz nadac juz w szablonie
oczywiscie jesli ma tam rozbicie na grupy towarowe itp i wy macie rozbicie w ksiegowosci wg tych grup to niech rozbije te linie wg grup czy czego tam jescze....


2010-07-22, 09:56
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 7 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Export danych do zewnętrznych programów

w Programy Handlowe

ahead_jb

5

6915

2009-05-20, 18:59

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Import danych z pliku do FK przez Import Specialny

w Programy Księgowe

vlad_korobka

1

4742

2015-07-06, 22:33

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Import danych kadrowych z danych Płatnik.

w Programy Kadrowo Płacowe

Floyd

0

2302

2014-07-04, 11:28

Floyd Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Łączenie lat księgowych

w Programy Księgowe

Pawel_D

1

1981

2013-07-19, 15:01

wrob Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant