Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-28, 00:50x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
zakup WNT 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2008-08-29, 12:11
Posty: 59
Post zakup WNT
Witam serdecznie! Po raz pierwszy mam zakup WNT. Do teraz nie mam zdefiniowanych rejestrów w tym zakresie, miałam wyłącznie zakupy krajowe. Faktury zakupu wpadają do FK importem, w tym również dotyczące WNT (czyli wpadają mi jako dany typ dokumentu i rejestr VAT do tego przypisany). W jaki sposób ująć zakupy WNT , aby trafiały do deklaracji VAT-UE?
Czy jest konieczność wyodrębnienia tych zakupów? Jeśli to możliwe wolałabym uniknąć tworzenia kolejnych typów dokumentów i rejestrów. Pozdrawiam


2010-10-06, 11:07
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Hmm.... no oczywscie ze musisz zrobic/uzyc dodatkowe rejesty nalezny WNT i naliczony WNT - bo jak inaczej ten dokument ujmiesz?

pozatym wogole dokument nabycia to jedno i jest on bez VAT a co innego to faktura wewnetrzna (musisz ja sobie sama wystawic do nabycia) ktora ma i nalezny i naliczony VAT

Proponuje abys najpierw zglebila temat prawnie/ksiegowo - wtedy sama zobaczysz iz dodatkowe dok i rejestry sa potrzebne :-)


2010-10-06, 13:08
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-08-29, 12:11
Posty: 59
Post wnt
Widziałabym rozwiązanie, żeby była możliwość określenia takiego dokumentu jako nie wchodzącego do rejestru vat ( niby taka możliwość istnieje, ale ujawnia się komunikat, że "nie wypełniona kwota VAT") i w tym dokumencie rozliczyć sprawy księgowe (magazyn), natomiast vat rozliczyć poprzez wprowadzenie dokumentu faktury wewnętrznej WNT i tu rozliczyć vat. Innym rozwiązaniem mogłaby być możliwość wprowadzenie dokumentu (już zdefiniowanego) do odpowiednich rejestrów vat:należnego i naliczonego i określić ten dokument jako dot. VAT-UE poprzez zaznaczenie go w rubryczce do tego przystosowanej. Mam wiele oddziałów i dość kłopotliwe i problematyczne jest uzgodnienie z programem magazynowym (mam inny niż symfonia). Musiałabym zdefiniować dokumenty i rejestry na każdy oddział gdzie występuje wnt (oprócz krajowych). Zdaję sobie sprawę, że trudno pogodzić sprawy podatkowo-księgowo-programowe i jeszcze uwzględniając specyfikę firmy ;-) Może będą jeszcze jakieś sugestie i inne rozwiązania? Pozdrawiam


2010-10-06, 14:24
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
No ale czemu ne zdefiniowac jednego dokumentu w FK - typu faktura wewnatrzwspolnotowego nabycia (bedzie bez VAT i rozliczy platnosc oraz magazyn) - i uzywac go do wszystkich takich faktur z oddziałow:-) (roznicowac mozna przeciez np. jakims fragmentem numeru "/ODDZIAL"

No a sama faktura wewnetrzna - jesli tamten system jej nie daje to mozna normalnie w FK zdefioniowac tez jeden dok typu faktura wew i w nim ksiegowac nalezny naliczony w rejestrach i tylko jednym zapisem z 221-1 na 221-2 kwota vat.

Wlasciwie to to wszystko powinen Ci podpowiedziec/zrobić twoj dystrybutor (ten ktory ten import z innego programu magazynowego robil - on bedzie widzial najlepiej co i jak zoptymalizowac)


2010-10-06, 14:38
Wyświetl profil

Rejestracja: 2007-12-13, 23:19
Posty: 367
Pomógł: 2
Post 
bo VAT jak to VAT rozliczać trzeba...
a takich rejesrów akurat definiowac nie trzeba,
bo akurat te 2 są dostarczone razem z programem...

i sprawe można załatwić jednym dokumentem WNT i w nim VAT, i rozliczenie z kontrahentem w walucie, i księgowania magazynowe, i do tego jeszcze wydrukować fakturę wewnetrzną (przynajmniej według producenta - bo pozostali zastrzeżeń mają wiele)


2010-10-10, 00:51
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 5 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Korakta WNT

w Programy Handlowe

szejki

0

919

2023-10-24, 15:02

szejki Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. FWN i WNT w Symfonii FK

w Programy Księgowe

MarB

1

2323

2011-05-31, 15:33

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. import z pliku do WNT MK

w Programowanie

tamthoi

0

2249

2018-04-18, 17:16

tamthoi Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. korekta cenowa wnt

w Programy Księgowe

Chrisman

3

2518

2010-11-03, 13:21

wrob Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 74 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant