Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-28, 00:54x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
VAT z konfigurowalnym okresem termin płatności 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2011-03-26, 23:11
Posty: 3
Post VAT z konfigurowalnym okresem termin płatności
Wprowadzam fakture sprzedazy do rejestru VAT z konfigurowalnym okresem - termin płatności. W komórce okres pojawia mi się zapłata zamiast termin płatności. Czy to błąd w programie czy może mam coś źle ustawione? Prosze o pomoc w tym temacie. Będe wdzięczna. Chodzi o FK prem.


2011-03-26, 23:19
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Co masz dokladnie za wersje FK i co masz ustawione w definicji rejestru vat?


2011-03-27, 20:32
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-01-08, 15:43
Posty: 148
Post 
Witam,

Wszystko jest prawidłowo. W tym przypadku dodatkowo musisz wykonać operację "Przypisanie VAT do okresu" (dostępna w menu Funkcje).


2011-03-28, 07:25
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Miki - czyli uwazasz ze jesli zdefionujesz rejestr sprzedazy z konf okresem - i niezaleznie czy zdefiniujesz typ rej vat "zaplata" czy "termin platnosci" - ma podpowiadac "zaplata" (i blokowac) ?
Nie calkiem rozumiem sens tego.........


2011-03-28, 11:25
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-01-08, 15:43
Posty: 148
Post 
wrob pisze:
Miki - czyli uwazasz ze jesli zdefionujesz rejestr sprzedazy z konf okresem - i niezaleznie czy zdefiniujesz typ rej vat "zaplata" czy "termin platnosci" - ma podpowiadac "zaplata" (i blokowac) ?
Nie calkiem rozumiem sens tego.........


Według mojej wiedzy, tak właśnie działa ten program.


2011-03-28, 13:19
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-03-26, 23:11
Posty: 3
Post 
Mam wersję FK 2011.1.a rejestr jest ustawiony na Vat z konfogurowanym okresem, termin płatności. Spodziewałam się, że przy tym ustawieniu np. na fakturze sprzedazy VAT pojawi mi się "termin płatności" a nie "zapłata". Jak rejestr jest ustawiony na zwykły to mozna wybrać w dokumencie wpisując dane do rejestru "termin płatności"

Nie rozumiem filozofi programu, żeby ustawić rejestr na konf.okr. term. płat. a pomimo to i tak pojawia sie zapłata i muszę coś ręcznie póżniej ustawiać (w przypisaniu VAT'u do okresu). Jak dla mnie to pewna nieścisłość w funkcjonowaniu programu. ALe jak nie ma innego wyjścia to trzeba się męczyć ręcznie.
Dzięki za pomoc.


2011-03-28, 15:52
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Ja wiem ze tak dziala - ja pytam retorycznie o sens tego dzialania - a moze to jest po prsotu blad? :-)


2011-03-28, 16:36
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-12-21, 15:30
Posty: 11
Post 
W programie są dwa rodzaje okresu VAT 'Termin płatności'.
1. Pierwszy z nich to ten, o którym tutaj mowa, czyli wynikający z definicji rejestru VAT sprzedaży z konfigurowalnym okresem.
2. Drugi jest dostępny dla każdego rodzaju transakcji (sprzedaży, zakupu) podczas wprowadzania danych w rejestrze VAT w oknie dokumentu (po rozwinięciu pola Okres można wybrać 'Termin płatności').

Pierwszy działa tak jak wszystkie okresy konfigurowalne, tzn. po jego wybraniu zawsze widoczny jest jako Zapłata, ponieważ przypisanie do okresu może nastąpić w dwóch sytuacjach:
1. Gdy nastąpi zapłata. Wówczas dokument jest widoczny w 'Przypisaniu VAT' w części Zapłata.
2. Jeśli zapłata nie nastąpi przed upływem terminu płatności, wówczas dokument jest przenoszony w 'Przypisaniu VAT' do części 'Termin płatności transakcji' i przypisanie może nastąpić w okresie, w którym przypada termin płatności.

Natomiast drugi okres typu 'Termin płatności' można przypisać TYLKO w okres, w którym przypada termin płatności. Zapłata transakcji nie ma wpływu na możliwość przypisania VAT do okresu.


2011-03-29, 10:55
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-03-26, 23:11
Posty: 3
Post 
Nie do końca rozumiem wyjaśnienia.
Ja wystawiam faktury sprzedazy w programie Faktura i transmituje je to FK. Wystawiam faktury gdzie VAT należny jest w terminie płatności - nie zapłaty. Żadna zapłata np wcześniejsza nie wpływa mi na powstanie obowiazku podatkowego. Chcę żeby automatycznie pojawiał mi sie termin płatności w przypisaniu VAT.
1. Czy dobrze rozumiem, że jak będę miała rejestr VAT z konfigurowalnym okresem to zawsze wyskoczy mi "zapłata" (a potem muszę cos zmieniać w funkcij przypisanie VAT do okresu aby VAT mi się dobrze przypisał)?
2. A jeżeli chcę mieć termin płatności od razu na fakturze sprzedazy w FK to musze faktury wrzucac do rejestru zwykłego i w fakturach sprzedazy w FK (w dokumencie) zmieniać okres na "termin płatności"?
Jak zastosuję pierwszy wariant to istnieje możliwość, że coś przegapię i jak ktoś mi zapłaci przed terminem to mogę źle mieć przypisany VAT należny.


2011-03-29, 20:19
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
1 - Tak wyskoczy zapłata zawsze - ale sprawdz sobie na przykładowym dokumencie iz rozliczy dobrze mimo pewnej nielogicznosci opisu - tzn jesli nie rozliczysz jakas zaplata przed terminem - to rozliczy vat z tego dokumentu w terminie platnosci.... (pamietaj aby w ustawieniach miec wlaczone automatycznie przypisywanie vat do okresow płatnosci)


2011-03-30, 03:00
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 10 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. FKP2010.1a - rejestr VAT z konfigurowalnym okresem

w Programy Księgowe

kjofol

2

2363

2010-03-02, 10:12

kjofol Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. termin płatności w JPK VAT ulga na złe długi

w Programy Księgowe

Bahomet

0

10569

2022-11-02, 15:25

Bahomet Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Termin płatności

w Programy Handlowe

bartek

4

5414

2008-01-08, 15:05

bartek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Rabat a termin płatności

w Programy Handlowe

Villena

5

4425

2009-06-24, 14:35

krzysiek Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant