Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-29, 10:43x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
wprowadzanie BO 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2011-05-06, 13:48
Posty: 53
Post wprowadzanie BO
wprowadzam firmę od 01.09. Firma była rozliczana w innym systemie za poprzednie m-c. Chcę wprowdziC BO, ale chciałam zapytać na rozrachunkach muszę mieć chyba analitykę bo BO ? , jak też rozrachunków publiczno prawnych. Dostałam tylko BO w jednej pozycji,. Analitykeę mam tylko do sald na 31.08.2011. Pierwszy raz wprowadzam , firmę w ciągu roku i tak się miotam.


2011-10-30, 19:15
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Awatar użytkownika

Rejestracja: 2009-02-18, 18:31
Posty: 78
Post 
Jeśli masz analitykę na 31.08.2011 to jest właśnie Twój bilans otwarcia :) (B.Z. na 31.08.2011 = B.O. na 01.09.2011) i wg tego to wszystko wprowadzasz do nowego programu. Niektóre pozycje wystarczy saldami tylko, a takie które mają kartoteki: kontrahenci, pracownicy, urzędy - to warto włożyć w to więcej pracy i wprowadzić rozrachunkami, bo wtedy już wszystkie rozliczania i zapłaty będziesz mogła odnieś do konkretnego rozrachunku i łatwo będzie potwierdzić salda na koniec roku z kth).
Najprościej będzie jeśli teraz dostosujesz swój plan kont w Symfonii to tego co masz w obrotówce na 31.08.2011 - takie same konta i analityki, a do słowników (kartoteki) wprowadzasz tylko tych kth, pracowników i urzędy - gdzie masz salda na 31.08.2011. Oczywiście jeśli ten układ Ci odp. i jest przejrzysty, jeśli wymaga dużych modyfikacji, możesz zmienić go już. Ja bym jednak wprowadziła jak jest, a od 2012, jak już trochę z tą firmą popracujesz to będziesz widziała co Ci pasuje, a co by wymagało większej szczegółowości to wtedy sobie zmodyfikujesz na spokojnie ten plan kont i założyć kolejne konta czy analityki do kont i wprowadzisz nowy plan kont od początku roku.


2011-10-31, 09:49
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Bardziej elegancko jest jednak wprowadzic BO stan na poczatek roku (jezeli masz z tamtej firmy) oraz OR(obroty rozpoczecia) stan obrotow analityk na 31.08 - wraz z rozrachunkami

Jesli nie masz oddzielnego BO tamtej firmy z 01.01. to faktycznie pozostaje wprowadzenie do OR obrotow z dosumowanym bo.


2011-11-01, 18:56
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-05-06, 13:48
Posty: 53
Post 
ma BO na 01.01.2011 , ale czy mogę wprowadzić bez analityki, bo analitykę mam do sald na 31.08.2011 .
Właśnie chciałam wprowadzić BO i obroty nadzień 31.08, ale nie mam analityki do BO i chyba bez analityki do BO nie mogę ruszyć ?


2011-11-02, 09:57
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Nie mozesz :-( konta na BO i OR to ten sam plan kont - no chybe ze wszedzie dolozysz analityke np 99 i na nia wrzucisz BO


2011-11-02, 13:54
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2011-04-17, 21:24
Posty: 78
Post 
megryan pisze:
Ja bym jednak wprowadziła jak jest, a od 2012, jak już trochę z tą firmą popracujesz to będziesz widziała co Ci pasuje, a co by wymagało większej szczegółowości to wtedy sobie zmodyfikujesz na spokojnie ten plan kont i założyć kolejne konta czy analityki do kont i wprowadzisz nowy plan kont od początku roku.


Osobiście doradzałbym od razu przemyśleć tą część planu kont na którą będą księgowane rozrachunki.
Pamiętajmy, że nie będzie tak łatwo potem przebudować tej części.
A jeżeli wymyślimy sobie inną strukturę rozrachunków od nowego roku, to sama przebudowa nic nie da - rozrachunki są ściśle powiązane z planem kont i poszczególnymi pozycjami analitycznymi. Zmiana planu kont nie spowoduje zmiany rozrachunków na tych kontach.
Potem już nie rozliczymy tych rozrachunków i będzie potrzebna (przy dużej ilości nierozliczonych transakcji) nie lada ekwilibrystyka aby doprowadzić to do stanu używalności (wymaga przeksięgowania całości poprzez konto techniczne).

Pamiętajmy, że to nie część kosztowa planu kont, którą można na przełomie roku dowolnie modyfikować.
Ale to każdy wie, kto posiada choć podstawową wiedzę na temat zasad prowadzenia pełnej księgowości.

Pozdrawiam


2011-11-04, 12:28
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Cytuj:
Pamiętajmy, że to nie część kosztowa planu kont, którą można na przełomie roku dowolnie modyfikować.
Ale to każdy wie, kto posiada choć podstawową wiedzę na temat zasad prowadzenia pełnej księgowości.


Hmm.... pelna ksiegowosc to chyba nie ma nic do tego :-) - to ze rozrachunki utrudniaja modyfikacje planu kont rozrachunkowych na przelomie roku to tylko zalozenie w wiekszosci systemow ksiegowych - zeby ulatwic zycie programistom /analitykom :)


2011-11-04, 14:53
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2011-04-17, 21:24
Posty: 78
Post 
wrob pisze:
Cytuj:
Pamiętajmy, że to nie część kosztowa planu kont, którą można na przełomie roku dowolnie modyfikować.
Ale to każdy wie, kto posiada choć podstawową wiedzę na temat zasad prowadzenia pełnej księgowości.


Hmm.... pelna ksiegowosc to chyba nie ma nic do tego :-) - to ze rozrachunki utrudniaja modyfikacje planu kont rozrachunkowych na przelomie roku to tylko zalozenie w wiekszosci systemow ksiegowych - zeby ulatwic zycie programistom /analitykom :)


Masz rację z tymi zasadami prowadzenia pełnej księgowości to pojechałem po bandzie.
Ale.
Znam systemy, które zmianę planu kont na przełomie roku na kontach rozrachunkowych wykonują w kilka sekund.

A zrób to w Symfonii... Dla np. 5000 nierozliczonych transakcji, na podstawowej strukturze 201-2-1-K(1-5000). Oczywiście z API programu.

... Nie straszmy użytkowników, zawsze powtarzam, że podstawa to dobry plan przy wdrożeniu, a nie uniejętności manualne wdrożeniowca podczas wklepywania planu kont.

No i rozmawialiśmy o BO, pamiętajmy o tym.


2011-11-06, 20:23
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Cytuj:
Znam systemy, które zmianę planu kont na przełomie roku na kontach rozrachunkowych wykonują w kilka sekund.


Tak zgadzam sie - ale nie calkiem - bo w tych systemach (jesli myslimy o tych samych) to tez jest dodatkowa dorobiona funkcja a nie opcja z menu dostepna tak odrazu dla usera.... w sumie przeanalizowalem problem w symfonii - i wcele nie jest trudne napisac taki raport ktory przeksieguje rozrachunki jak leci na nowe konta (jednym lub kilkoma PK pamietajac o ograniczeniu liczby zapisow w dokumencie) - w przyslowiowe pare sekund :) -


2011-11-07, 03:59
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 9 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Wprowadzanie do ksiąg

w Programy Księgowe

Bożena81

6

4978

2008-06-28, 09:43

Bożena81 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. wprowadzanie dokumentu fvz

w Programy Księgowe

agapa

6

3791

2010-08-10, 17:07

agapa Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. FK wprowadzanie faktur sprzedaży

w Programy Księgowe

oliwia

6

3888

2011-04-18, 13:10

oliwia Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. KPIR - wprowadzanie WNiP

w Programy Księgowe

mawo67

1

1715

2011-10-14, 12:28

Maciek Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 145 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant