Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-24, 01:39x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Import faktur sprzedaży z obcego programu do Symfonia FK 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2012-08-07, 09:21
Posty: 3
Post Import faktur sprzedaży z obcego programu do Symfonia FK
Chcę zacząć korzystać z możliwości importu faktur sprzedaży wystawianych w zupełnie innym systemie (autorski program sprzedażowo-magazynowy, z którego korzysta klient) do Symfonii FK. Mam tylko pewne wątpliwości, czy da się to rozwiązać technicznie, dlatego przed podjęciem decyzji chciałam zapytać ekspertów z forum, czy widzą taką możliwość. Jeśli okaże się, że byłoby to możliwe, to chętnie skorzystam (oczywiście odpłatnie) z usługi konfiguracji takiego importu.

Sytuacja wygląda tak: klient wystawia faktury w programie sprzedażowo-magazynowym - eksport z tego programu jest na pewno możliwy, bo poprzednia księgowa z niego korzystała, ale importowała do innego programu księgowego, nie do Symfonii. Ja widzę kilka punktów newralgicznych w systemie fakturowania, które być może da się obejść, ale wolę się upewnić:

1) wszystkie faktury sprzedaży mają ten sam format numeru - zarówno sprzedaż krajowa, jak i eksportowa (towary) - w Symfonii mam podział na F (faktura sprzedaży VAT) oraz DEX (eksport) i pytanie brzmi - czy da się zaimportować te faktury tak, żeby program automatycznie wrzucał krajowe jako F, a eksportowe jako DEX, nie zostawiając luk w numeracji?

Przykład:
faktury od 1/2013 do 10/2013 - z tego zakresu faktury 1 do 5 dotyczą sprzedaży krajowej, 6-8 eksportu, 9-10 sprzedaży krajowe.
Gdybym księgowała to ręcznie, powinno być:
1-5 - F1-F5
6-8 - DEX1-DEX3
9-10 - F6-F7
Czy jest to możliwe przy imporcie faktur?

2) klientowi zdarza się niechcący wystawić faktury puste - mają numer przypisany, ale wartości zerowe - chciałabym, żeby przy imporcie były pomijane, ale żeby nie zostawały luki w numerach ewidencyjnych.
Tzn. - mam np. faktury od 1/2013 do 10/2013 - z tego zakresu faktura 5/2013 jest zerowa (omyłkowo wystawiona).
Gdybym księgowała ręcznie, powinno być:
1-4 - F1-F4
6-10 - F5-F9.
Jak wyżej - czy jest wykonalne pomijanie zerowych faktury przy imporcie?

3) klient zakłada odrębnego kontrahenta w swoim programie również dla punktów sprzedaży danego kontrahenta, co skutkuje np. dwoma lub trzema numerami kontrahentów dla jednej firmy (u mnie ta firma ma jeden numer konta, ponieważ rozrachunki prowadzimy z daną firmą, a nie z poszczególnymi jej punktami osobno).
U klienta np. firma IKS ma przypisane trzy numery w bazie kontrahentów: na przykład IKS Poznań (10200), IKS Kraków (25000), IKS Warszawa (14500), u mnie w kartotece kontrahentów widnieje jako firma IKS (np. numer 600).
Czy przy imporcie da się to jakoś obejść?

Krótko mówiąc - czy mogę mieć nadzieję, że da się to rozwiązać technicznie, czy mam sobie dać spokój z importem przy takich warunkach? ;) Póki co księguję firmę ręcznie, ale przy 700-800 fakturach sprzedaży miesięcznie i podobnych ilościach pozostałych dokumentów chciałabym niektóre rozwiązania sobie jednak zautomatyzować :)


2013-02-09, 10:50
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post Re: Import faktur sprzedaży z obcego programu do Symfonia FK
1. I tak w symfonii masz dwa oddzielne rejestry dokumentu na fvs i dex (kotre winhy miec odrebne numeracje ksiegowe) - wiec po co ciągła numeracja? - raczej z punktu widzenia księgowości nie jest ona potrzebna a nawet zbędna

2. może prościej ich nie eksportować (tych zerowych) - a numer przy imporcie i tak dostana w kolejności z pliku wiec jak ich tam nie będzie to i luk nie będzie (ale mozna to tez w imporcie zrobic to pomijanie) - swoja droga ciekawe jak się tłumaczycie potem przy kontroli z braku niektórych numerów wystawionych faktur

3. Bez problemu uzgodnisz przy imporcie paru kontrahentów z pliku na jednego w fk


2013-02-11, 14:54
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 2 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki import rejestru zakupu z innego obcego programu.

w Techniczne

goleek

4

5722

2008-06-16, 11:59

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Import sprzedaży do FK z obcego systemu przez plik

w Techniczne

mariuszb

2

2519

2017-01-31, 22:10

mariuszb Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Import faktur do programu Handel z plików XML

w Programy Handlowe

MKM

2

3261

2018-07-04, 11:36

Beata.B Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Import faktur sprzedaży z Subiekta GT

w Programy Księgowe

Joart

0

4742

2016-12-09, 19:20

Joart Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant