Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-28, 01:49x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
MKP 2013.1b nie chce się instalować na WIN7 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2013-02-15, 19:05
Posty: 3
Post MKP 2013.1b nie chce się instalować na WIN7
Witam, miał ktoś może taki problem:

Kupiliśmy trzeci komputer, dokupiliśmy licencję na trzecie stanowisko stanowisko, które służy jako serwer i jest na Windowsie 7.
Pozostałe dwa mają Windowsy to XP.
Instalacja 2013 i uaktualnienia do literki "a" przebiegała normalnie.
Teraz chciałem zainstalować aktualizacje "b" i nie da się. Pole do instalacji typowej jest szare.
Dostawca twierdzi, że trzeba dokupić Pervasive.
Pomoc techniczna w zależności od tego kto podniesie słuchawkę
to albo nie wie o co chodzi, albo się dziwi jak do tej pory wersja sieciowa działa bez Pervasive i ogólnie nic konkretnego.

Nie wiem komu wierzyć, ani gdzie szukać rzetelnej informacji.
Czy na Windows 7 wersja B nie pójdzie?
Jeśli tak to nielogiczne, że chodzi wersja A działa.
Pervasive to jednak jakiś koszt, a być może nie o to wcale chodzi?

pozdrawiam
Paweł


2013-02-15, 19:28
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post Re: MKP 2013.1b nie chce się instalować na WIN7
Sieciowo nie powinno się pracować bez pervasive i to jest bardzo zalecana opcja by używać tego silnika szczególnie jeśli system jest 64 bit. Producent może też w każdym momencie podjąć decyzję o blokadzie np. używania betrieve na systemach 64bit i może to być także z literki a na b jakiejś wersji np z powodów technicznych zastosowania jakiegoś nowego mechanizmu, który nie działał by stabilnie w poprzedniej konfiguracji.

Gdzieś tu były na forum sztuczki opisane jak ominąć ograniczenie szarego przycisku instalacji typowej - poszukaj, popróbuj albo nie ryzykuj i kup pervasive.


2013-02-15, 22:49
Wyświetl profil

Rejestracja: 2013-02-15, 19:05
Posty: 3
Post Re: MKP 2013.1b nie chce się instalować na WIN7
Ciekawe od czego są handlowcy i dzaiał wsparcia, za który płacę skoro nie wiedziałem o tym.
Czy każde biuro musi mieć na etacie informatyka?
Mam nadzieję, że jakoś nadrobimy przestój spowodowany tym zamieszaniem

pozdrawiam
Paweł


2013-02-16, 14:10
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post Re: MKP 2013.1b nie chce się instalować na WIN7
Handlowcy to niekoniecznie muszą sie znac na szczegółach technicznych.....
Natomaist co do działu wsparcia - z twojego posta wynika ze sam to instalujesz i dopiero jak się natknąłeś na problem to udałeś do wsparcia - gdyby to robił twój staly partner obsługujący (i sprzedawał i instalował) to by zapewne Cie poinformował ze np pervasive jest wskazany/konieczny.
Co do płacenia za wsparcie - no coz - sporo partnerów (w tym my symfonia.org) w wypadku zakupionych u nas wersji/aktualizacji - staramy sie dawać w takich sytuacjach wsparcie/instalacje gratis - i korzystając z takiego wariantu - nie straciłbyś ani pieniędzy ani czasu.....


2013-02-18, 13:20
Wyświetl profil

Rejestracja: 2013-02-15, 19:05
Posty: 3
Post Re: MKP 2013.1b nie chce się instalować na WIN7
Według mnie - jeśli program wymaga instalacji przez specjalistę - powinno być to napisane gdziekolwiek - sytuacja byłaby jasna.
Chyba nie jest trudnością w mailu informującym o nowej wersji zawrzeć informację o możliwych komplikacjach.

Nie jestem zupełnym ignorantem komputerowym i moim zdaniem podstawowa wiedza oraz uważne czytanie komunikatów powinno wystarczyć.
Skąd miałem wiedzieć, że aktualizacja (nie wgranie nowej wersji) wymaga dodatkowych programów, a więc i kosztów?

Gdybym miał handlowca, który byłby dla mnie autorytetem to pewnie sytuacja byłaby inna.

reasumując:
1. rezygnuję pakietu Wsparcia telefonicznego
2. zmieniam handlowca

Człowiek całe życie się dziwi ...

pozdrawiam
Paweł


2013-02-20, 12:53
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-09-08, 13:41
Posty: 75
Post Re: MKP 2013.1b nie chce się instalować na WIN7
Co racja to racja zamiast sie cieszyc z nowych wersji Symfoni to zastanawiam sie co pojdzie w kosmos. No i zaskoczyla wersja 2013.1b nie czyta bazy danych, nie znajduje pliki 61xt.dat mimo ze on jest. Na szczescie uruchamia sie stara wersja.

Nie jestem informatykiem ale jakos ogarniam w swojej firmie inne programy i siec ale Symfonia zawsze jest problelem. Ciekaw jestem jakich kwalifikacji trzeba do uruchomienia setup.exe.

Dostalem trzy rozne sposoby zmiany wersji (inaczej w emailu, inaczej na stronie, inaczej od opiekuna) a jaka sie pytam ktora jest wlasciwa (kiedy juz tak mialem rozne wersje i niestety dokonalem zlego wyboru ...) to kieruja mnie do wsparcia a wsparcia nie mam ... i ktorego bym nie potrzebowal gdzyby nie zla informacja.

W pelni zgadam sie ze zdaniem zaprzyjaznionego informatyka ktory twierdzi za cala ksiegowosc w symfoni to dodatek do zabezpieczen i uprzykrzenia zycia uzytkownikom.

Co do pervasiwa to jest tylko zalecany a nie niezbedny do malej sieci 3-4 osoby, a to znaczy ze powino dzilac, byc moze wolniej moze byc mniejsze bezpieczenstwo danych ale ma dzialac.

Na koniec slowo na temat symfopakietu. Po długich bojach handlowiec->opiekun->kierownik->dyrektor->dzial prawny
dostalem odpowiedz na moje pytanie. Pytanie bylo takie, czy sage gwarantuje ze w przypadku zmian w prawie dostane na czas uaktualnienie. Odpowiedz brzmiala ze nic nie gwarantuja a najwyzej doloza staran. Wlasciwie placimy za mgliste obietnice.

A teraz pytanie, zamierzam dokupic 1 stanowisko na MK, 1stanowisko na FiK, i 1 stanowisko na KDiP., gdzie to zrobic zebym dostal proste porady jak sie wykrzaczy przy zmianie wersji? Teraz jestem bezposrednio pod Sagem, poprzedni dystrybutor padl.

pz

_________________
pbrk


2013-02-20, 13:54
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post Re: MKP 2013.1b nie chce się instalować na WIN7
Trudno wskazywać kogoś bo to nie o to chodzi. Widzisz kto sie udziela na forum, kto sie zna i kto nie przelicza każdej porady na $$ ":) Masz pewnie też Partnera w okolicy - wybierasz kogo chcesz bo obecnie wsparcie w 90% idzie zdalnie więc czy Partner jest w Katowicach a Ty w Gdańsku nie ma większego znaczenia - jak nie wypali możesz zmienić na innego ale z doświadczenia wiem, że znakomita większość Klientów zadowolona jest z przepisania do Partnerów.


2013-02-20, 22:37
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 7 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Usługa nie chce się uruchomić

w Techniczne

tomasz_j17

0

2051

2017-06-19, 10:49

tomasz_j17 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Nie uruchamia się FKP2014c na Win7.64- błąd pliku AmrBtrPrx

w Techniczne

Michookg

4

4324

2014-05-06, 15:55

Michookg Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Program nie chce sie otworzyć. Błąd integralności danych.

w Programy Księgowe

FA

1

2814

2010-11-29, 12:54

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki [MKP 2013.1a] Zaliczka na podatek dochodowy

w Programy Księgowe

gregi

4

3769

2013-01-19, 12:31

gregi Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant