Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-27, 15:41x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
nieudane zamknięcie roku 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2012-03-10, 15:05
Posty: 16
Post nieudane zamknięcie roku
Chciałam zamknąć rok 2012. Ustawiałm się na dacie 31.12.2012 i zaczełam zamykać rok zapominając o księgowaniach z 14.02.2013 które dotyczyły jeszcze grudnia. Dostałam komunikat że są dokumenty z datą późniejszą i nie doszło do zamknięcia roku jednak przeksięgowania zostały zaksięgowane. Boje się że jak zaczne zamykać rok jeszcze raz z datą 12.02.2013 to zrobie przeksięgowania drugi raz ponieważ pojawił mi się komunikat, że saldo konta wynik finansowy jest różny od zera ( przy pierwszym zamykaniu roku tego nie było i jest to spowodowane przeksięgowaniami). Jak mam bezbiecznie zamknąć rok? Czy przeksięgowania mogą się zaksięgować dwa razy czy nowe przeksięgowania zastąpią stare. A może te pierwsze przeskięgowania mam wystornować. Czy jeżeli przeksięgowania które są już w księgach są zrobione z datą 31.12.2012 a są jeszcze dokumenty z data późniejszą to czy były one wzięte pod uwagę i też są uwzględnione do przeksięgowań? Bardzo proszę o pomoc


2013-04-03, 07:05
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post Re: nieudane zamknięcie roku
Nowe przeksięgowania co najwyżej uzupełnia istniejące - wiec spokojnie możesz sobie jeszcze raz zamknąć rok (tylko zrob na wszelki wypadek kopie przed ta operacja)


2013-04-03, 11:00
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2007-11-21, 13:38
Posty: 57
Pomógł: 3
Post Re: nieudane zamknięcie roku
Dostałam komunikat że są dokumenty z datą późniejszą i nie doszło do zamknięcia roku jednak przeksięgowania zostały zaksięgowane.
- nie kojarzę komunikatu mówiącego że nie doszło do zamknięcia roku - prawdopodobnie przerwałaś je - po prostu jak pisze wrob zamykaj jeszcze raz - nic się nie powonno podwoić tylko uzupełni brakujące ( oczywiście kopia przed operacją konieczna :)

Boje się że jak zaczne zamykać rok jeszcze raz z datą 12.02.2013 to zrobie przeksięgowania drugi raz ponieważ pojawił mi się komunikat, że saldo konta wynik finansowy jest różny od zera ( przy pierwszym zamykaniu roku tego nie było i jest to spowodowane przeksięgowaniami).
- komunkat taki jeśli by się nawet pojawił nie uniemożliwi zamknięca roku

Jak mam bezbiecznie zamknąć rok? Czy przeksięgowania mogą się zaksięgować dwa razy czy nowe przeksięgowania zastąpią stare. A może te pierwsze przeskięgowania mam wystornować. Czy jeżeli przeksięgowania które są już w księgach są zrobione z datą 31.12.2012 a są jeszcze dokumenty z data późniejszą to czy były one wzięte pod uwagę i też są uwzględnione do przeksięgowań? Bardzo proszę o pomoc -
- bez nerwów przy przeksięgowaniach są brane pod uwagę wszystkie dokumenty jaki są na daną chwilę w programie - a takie zamykanie roku możesz robić częściej niż tylko raz - po każdej poprawce w starym roku to może przesada ale i to jest możliwe- każde nowe przeksięgowanie na wynik będzie uwzględniało tylko nowe rzeczy i nie będzie podwajać już raz wziętych pod uwagę

_________________
Skontaktuj się z Ekspertem | Zamów dodatek

tel. 22 7 538 538
ekspert@mojaSymfonia.pl
http://www.mojaSymfonia.pl


2013-04-03, 16:13
Wyświetl profil

Rejestracja: 2012-03-10, 15:05
Posty: 16
Post Re: nieudane zamknięcie roku
Bardzo dziękuje za pomoc wszystko mi się udało rozwialiście moje obawy i wątpliwości. Jestem bardzo szczęśliwa że tamten rok już jest za mną :-)


2013-04-04, 06:43
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 4 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Zamkniecie roku

w Programy Księgowe

lkaja

2

3665

2009-06-03, 07:53

lkaja Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. zamknięcie roku

w Programy Księgowe

haniah

1

2935

2010-05-25, 13:16

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. zamknięcie roku 2016

w Programy Księgowe

kasiek

0

2317

2017-02-18, 22:41

kasiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Zamknięcie roku - wynik finansowy.

w Programy Księgowe

iredy

0

3755

2020-03-02, 15:36

iredy Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant