Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-27, 10:18x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
ostatni poziom analityki a zapisywanie dokumentów 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2013-07-29, 01:16
Posty: 14
Post ostatni poziom analityki a zapisywanie dokumentów
hej

Jestem nowy na forum. Pozdrawiam wszystkich. Mam prosbe o pomoc. Chcąc wprowadzić na przyjład fakture sprzedaży umieszczam numery kont analitycznych w dokumencie. Kiedy wszystko jest gotowe i chcę dokument zapisać do bufora pojawia się komunikat , że wybrane konto nie jest ostatnim poziomem analityki. Czy ktoś wie dlaczego nie moge do zapisu wybrać kont które są na wcześniejszych poziomach analityki? Dzieki z góry za pomoc.


2013-07-29, 01:23
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-02-12, 10:22
Posty: 515
Pomógł: 48
Post Re: ostatni poziom analityki a zapisywanie dokumentów
Takie jest założenie twórców programu i bardzo dobrze. Po co tworzyć analitykę do konta a potem jej nie używać? Sprawdzanie potem takich kont to koszmar.


2013-07-29, 08:17
Wyświetl profil

Rejestracja: 2013-07-29, 01:16
Posty: 14
Post Re: ostatni poziom analityki a zapisywanie dokumentów
hej

dzieki za odpowiedź. Trochę tego nie kumam. Mam konto rozrachunkowe- rozrachunki z dostawcami. Mam trzech dostawców - A, B, C i chciałbym utworzyć trzy konta analityczne żeby mieć jasność co i kiedy dostaję od każdego z dostawców z osobna. Kiedy bede tworzył konta analityczne to konto analityczne dostawcy A będzie na pierwszym poziomie analityki, konto analityczne dostawcy B będzie na drugim poziomie analityki a konto dostawcy C będzie na trzecim, ostatnim poziomie analityki. Dostałem fakturę od dostawcy B i chciałbym ją ' zapisać' na koncie rozrachunkowym oraz na koncie analitycznym dostawcy B. Czy program nie potrafi tego wykonać bo konto analityczne dostawcy B nie jest na ostatnim poziomie analityki?

Przy księgowaniu faktur program podpowiada konta na ktore trzeba zapisać wartość netto i vat z faktury ale przy definiowaniu tych kont - konto kontrahenta- ( sama nazwa wskazuje że chodzi o jednego kontrahenta) można tylko zdefiniować jedno konto a ja mam trzech dostawców. Nie bardzo wiem o co chodzi.


2013-07-29, 12:13
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-02-12, 10:22
Posty: 515
Pomógł: 48
Post Re: ostatni poziom analityki a zapisywanie dokumentów
Poziomy analityki wyglądają tak SYN-A1-A2-A3
SYN - Syntetyka
A1 - 1 poziom analityki
A2 - 2 poziom analityki
A3 - 3 poziom analityki
Każdy z A może mieć -o ile się nie mylę- 999999 pozycji.

Komunikat który dostajesz oznacza, że mając powyższy układ zrobiłeś SYN-A1-A2 a ponieważ do tego konta jest jeszcze A3 to musisz go uzupełnić.

To podstawy działania programu kliknij ustawienia -plan kont - F1 i poczytaj jak tworzyć konta. Albo obejrzyj plan kont w bazie demo.


2013-07-29, 12:32
Wyświetl profil

Rejestracja: 2013-07-29, 01:16
Posty: 14
Post Re: ostatni poziom analityki a zapisywanie dokumentów
Maciek pisze:
Poziomy analityki wyglądają tak SYN-A1-A2-A3
SYN - Syntetyka
A1 - 1 poziom analityki
A2 - 2 poziom analityki
A3 - 3 poziom analityki
Każdy z A może mieć -o ile się nie mylę- 999999 pozycji.

Komunikat który dostajesz oznacza, że mając powyższy układ zrobiłeś SYN-A1-A2 a ponieważ do tego konta jest jeszcze A3 to musisz go uzupełnić.

To podstawy działania programu kliknij ustawienia -plan kont - F1 i poczytaj jak tworzyć konta. Albo obejrzyj plan kont w bazie demo.


dzieki Maciek, czyli chodzi o to że na A1 czyli na pierwszym poziomie analityki moge mieć wiele kont analitycznych miedzy innymi moich dostawców ABC również. Korzystam z podręcznika do nauki i troche przeoczyłem zasady tworzenia kont analitycznych. wróce do tego jeszcze. dzieki za pomoc.


2013-07-29, 13:27
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-02-12, 10:22
Posty: 515
Pomógł: 48
Post Re: ostatni poziom analityki a zapisywanie dokumentów
Jeżeli masz do uzupełnienia więcej niż kilka pozycji analitycznych to używaj słowników. Masz kilka domyślnie zdefiniowanych - kontrahenci, urzędy, pracownicy. Ale możesz też tworzyć własne np oddziały czy wyroby i łatwo podpinać je do kont jako kolejny poziom analityki. Największa zaleta jest taka że dopisanie jednej pozycji w słowniku uzupełnia analitykę we wszystkich kontach do których został podpięty słownik.


2013-07-29, 14:15
Wyświetl profil

Rejestracja: 2013-07-29, 01:16
Posty: 14
Post Re: ostatni poziom analityki a zapisywanie dokumentów
hej

Nie znam się na symfonii jeszcze wcale ale zastanawia mnie kwestia podpowiadania kont przy wypelnianiu faktur. Zeby program podpowiadał konta na ktore będzie księgowana wartość netto faktury oraz vat trzeba kliknąć parametry stałe-refestr vat i pojawia się okno w ktorym trzeba wpisać numer konta kontrahenta, numer konta to wpisywania wartosći netto faktury i numer konta gdzie zapisywany będzie vat. Zastanawia mnie dlaczego tylko jeden numer konta kontrahenta moge wpisać. Moge handlować z kilkoma kontrahentami i chciałbym mieć opcje taką zeby na koncie rozrachunkowym byłą zapisywana kwota faktury ale zeby również zapisem powtarzanym miec zapisy na koncie kontrahenta A lub kontrahenta B lub kontrahenta C. Jak to zrobić w symfonii?


2013-07-30, 14:54
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-02-12, 10:22
Posty: 515
Pomógł: 48
Post Re: ostatni poziom analityki a zapisywanie dokumentów
W
Cytuj:
parametry stałe-rejestr vat - okno w którym trzeba wpisać numer konta kontrahenta
zamiast nr kontrahenta wstaw x (201-2-1-x) dodatkowo możesz używać wzorów dokumentów, opis znajdziesz w podręczniku.


2013-07-30, 15:12
Wyświetl profil

Rejestracja: 2013-07-29, 01:16
Posty: 14
Post Re: ostatni poziom analityki a zapisywanie dokumentów
czyli chodzi o to żeby wstawić numer konta jednego z trzech kontrahentów-konto kontrahenta a lub konto kontrahenta b lub konto kontrahenta c , czy tak ?


2013-07-31, 00:49
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-02-12, 10:22
Posty: 515
Pomógł: 48
Post Re: ostatni poziom analityki a zapisywanie dokumentów
Może tak będzie łatwiej wytłumaczyć.


Załączniki:
screenshot.1.jpg
screenshot.1.jpg [ 236.01 KiB | Przeglądany 5050 razy ]
2013-07-31, 07:16
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post Re: ostatni poziom analityki a zapisywanie dokumentów
Rafapak a moge niedyskretne pytanie ?- czy miales choc male wdrozenie/szkolenie z programu (w trakcie ktorego zazwyczaj wlasnie tego typu porblemu zostaja rozwiazane) - czy zajmujesz sie samowdrozeniem? :)


2013-07-31, 22:45
Wyświetl profil

Rejestracja: 2013-07-29, 01:16
Posty: 14
Post Re: ostatni poziom analityki a zapisywanie dokumentów
dzięki za odpowiedzi. Kupiłem sobie książkę i sam próbuję coś podłubać. Ale jak widać nie idzie mi najlepiej. Dzięki Maciek za zrzut ekranu. Ze zrzutu ekranu nadal wynika że na tylko jedno konto syntetyczne będzie szła wartość faktury sprzedaży (fks) ale nie wiadomo na ktore konto analityczne trafi ten zapis. Tu mam problem. Ja podejrzewam że program działa w ten sposób że jeśli konto syntetyczne ma jedną analitykę to przy zapisie na koncie syntetycznym ten zapis powtarza się automatycznie na tym jednym koncie analitycznym. W momencie kiedy są trzy konta analityczne skąd program może wiedzieć na ktore konto analityczne dać zapis powtarzany. Podejrzewam że to trzeba zrobić ręcznie. Prosba o info czy się mylę czy nie.


2013-08-02, 15:09
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-02-12, 10:22
Posty: 515
Pomógł: 48
Post Re: ostatni poziom analityki a zapisywanie dokumentów
A sprawdzales to w praktyce? Trafi na takie konto analityczne jaki numer ma kontrahent w fvs. Zamiast gdybac i podejrzewac moglbys ustawic konta tak jak na obrazkach i sprawdzic. Szkoda czasu na taka dyskusje.


2013-08-02, 15:29
Wyświetl profil

Rejestracja: 2013-07-29, 01:16
Posty: 14
Post Re: ostatni poziom analityki a zapisywanie dokumentów
ok, kumam, zrobie jak mowisz


2013-08-03, 12:27
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 14 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Numer seryjny dokumentu ZMO, gdzie zapisany jest ostatni?

w Programowanie

vectorcom

1

2882

2015-12-04, 18:01

rafal Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Nie można utworzyć analityki

w Programy Księgowe

anjac

11

6652

2011-03-15, 20:13

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Plan konto, nie wyswietla analityki

w Programy Księgowe

mysoft

0

2181

2017-03-23, 20:28

mysoft Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. PLAN KONT - ANALITYKI - 00 lub 000

w Programy Księgowe

stachust

1

2130

2009-04-22, 11:23

wrob Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant