Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-29, 06:31x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Różnice kursowe w Kasie Walutowej 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2014-02-14, 22:43
Posty: 3
Post Różnice kursowe w Kasie Walutowej
Witam serdecznie.

Używam programu Sage Symfonie Finanse i Księgowość 2013a

Posiadam konto: Kasa Walut Obcych i Analitykę dla walut - dla przykładu kont 101-1. Oczywiście konto jest ustawione jako konto walutowe. Stworzyłem również kartoteki walut i tabelę kursów walut. Stworzyłem również szablon dokumentu Różnice Kursowe - na podstawie dokumentu prostego.
W parametrach stałych ustawiłem:
a) stworzony szablon dokumentu Różnice Kursowe - parametrach księgowania - jako dokument różnic kursowych dla transakcji walutowych,
b) w kontach specjalnych dodałem konta do księgowań różnic kursowych (nie wiem czy do końca poprawnie dałem konta: przychody 750 i koszty finansowe 760)
Stworzyłem również na podstawie szablonu RK walutowy - Raport kasowy dla każdej z walut w kasie.

Z racji prowadzenia księgowości dla stowarzyszenia, które nie przekracza wymaganych obrotów nie prowadzimy rejestrów VAT.

Problem pojawił się przy różnicach kursowych, które ponoć wyliczają się automatycznie.
Ponieważ aktualnie prowadzimy tylko kasę walutową to wszystkie operacje wprowadzam przez Walutowy Raport Kasowy - wszystko wydaję się ok. Wprowadzam kwotę walut, kurs wybieram z tabeli.
W Walutowym Raporcie Kasowym wprowadzam pozycję :
1. Zakup Walut np 800 EURO księguje po rzeczywistym kursie sprzedaży w kantorze.
2. Zakup Walut np 200 EURO księgowa po rzeczywistym kursie sprzedaży w katorze ( inny kurs niż ten w pierwszym)
3. Z datą kilka dni później gotówkowy zakup towaru 1000 EURO. No i tu się moja wiedza kończy.

Mam dwie opcje:
- albo księgujemy po kursie historycznym - tylko w naszym przypadku to by trzeba było ręcznie wyliczyć ile ten kurs wynosi chyba, że rozbić to na dwie pozycje, bez jakiegoś automatu przy większej ilości takich wpłat i wypłat bardzo łatwo się zamieszać.
- albo księgować po kursie średnim NBP z dnia poprzedniego i rozliczyć różnice kursowe.

Wydaje się, że skoro jest automat rozliczający różnice kursowe to łatwiej skorzystać z drugiej opcji. Tylko że nie wiem jak go uruchomić. Zapisuję w buforze taki walutowy raport kasowy z tymi trzema operacjami jak powyżej i nic w zależności od przyjętych kursów rzeczywiście w kasie walutowej mam zero a w zapisach na koncie, albo coś zostaje, albo strata, żadnego księgowania różnic kursowych.

Bardzo proszę próbuję różnych wariantów od kilku dni szukam, szukam i nie mogę sobie poradzić. Nie wiem co robię nie tak, wiem że mogę to ręcznie przeksięgować, ale znów trzeba samemu trzeba pilnować tych księgowań. JAK URUCHOMIĆ TEN AUTOMAT.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.


2014-02-14, 23:38
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 



Rejestracja: 2010-08-22, 09:57
Posty: 325
Pomógł: 56
Post Re: Różnice kursowe w Kasie Walutowej
Ta wiadomość była pomocna.(1)
W raporcie kasowym jak wprowadzisz oba zakupy waluty kliknij na kwotę po stronie WN i załóż rozrachunek ALT+R i potem i nową transakcja ALT-T.
Rozchód gotówki po kursie NBP z dnia poprzedniego i z kolei kliknij na stronę MA i też ALT+R i rozlicz widoczne transakcje.
Powinno się wszystko ładnie rozliczyć.


2014-02-15, 19:43
Wyświetl profil

Rejestracja: 2014-02-14, 22:43
Posty: 3
Post Re: Różnice kursowe w Kasie Walutowej
WIELKIE DZIĘKI

Działa jak marzenie :) - o to właśnie mi chodziło.


2014-02-16, 23:29
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 3 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Różnice kursowe

w Programy Księgowe

mamba2011

7

5701

2015-09-25, 16:57

perek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Różnice kursowe podatkowe

w Programy Księgowe

mamba2011

0

5996

2015-10-01, 12:38

mamba2011 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Różnice kursowe dokument

w Programy Księgowe

karenm1984

5

4696

2011-01-18, 15:40

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Różnice kursowe podatkowe - podstawa

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

w Programy Księgowe

anjac

15

11603

2015-01-30, 09:29

ludvine Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 154 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant