Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-28, 08:41x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Księgowanie danych do ksiąg 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2008-05-01, 10:14
Posty: 16
Post Księgowanie danych do ksiąg
Witam. Moje dzisiejsze pytanie dotyczy księgowania dokumentów z bufora do ksiąg. Otóż chodzi mi o to że firma ktorą księguję jest bardzo duża przez co księgowanie zajęło by ok 3 dni. Stąd moje pytanie...Czy jest jakiś posób aby spradzić czy wszytstkie dokumenty są poprawnie zaksięgowane (chodzi mi tu o daty, salda itp.) zanim zacznę księgować.
Pytam się bo zacząłem księgować firmę po całym dniu księgowania doszłem do marca. Ale jak już miał kończyć księgowanie, napotkał błąd w raporcie dotyczącym błędów w datach i teraz muszę całą pracę zacząć od nowa (jestem przez to 8h w plecy). Chodzi mi dokładniej o to czy jest jakaś możliwość aby sprawdzić poprawność dokumentów wpisanych do bufora tak jak to robi przy księgowaniu.
Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję :)


2009-05-26, 22:27
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Awatar użytkownika

Rejestracja: 2009-02-18, 18:31
Posty: 78
Post 
Witam, zawsze możesz przed księgowaniem, zrobić wszystkie możliwe RAPORTY typu diagnostyka :-) np.: spr. baz, nr ewid., struk. kont itp. , ale najważniejsze, aby daty się zgadzały bo wtedy program się nie rzuca; Posortuj wszystkie dok. wg daty i zmień datę księgowana na najpóźniejszą z nich: ctr d. Kliknij, aby domyślnie księgowało dok., z innym okresem VAT, bez pytania o to, oczywiście jeśli masz uzgodnione rejestry prawidłowo; przeczul osoby wprowadzające dok., że jak zmieniają w trakcie pracy jakieś dane kontrahenta, to lepiej od razu zapisać do bufora jeszcze raz dok. dot. tego kontrah. Jak księgujesz to niech wtedy nie pracuje w tle za dużo innych programów. Nie musisz księgować wszystkiego na raz, tylko np. etapowo wg rodzajów dokumentów. Ile masz zapisów w m-cu? , że to księgowania na 3 dni; bo nie spotkałam się z czymś takim nawet przy dużej ilości, może ogólnie coś masz z kompami czy siecią nie tak, pozdrawiam


2009-05-27, 00:15
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Poprawność dokumentów - wyswietl wszystkie dokumenty (lista) zaznacz wszytkie(ptaszkami) - nacisnij F5 - czekaj :-) - poczytaj raport z weryfikacji

Nir rozumiem tez czemu zaczynasz od nowa? Jak jest bład to przetywasz ksiegowanie - poprawiasz bład, zaznaczasz ten poprawiony dokuement (bo sie automatycznie odzanczyl) i lecisz dalej

Generalnie skoro sa takie problemy z wydajnoscia - proponuje zgwalicic dystrybutra (tego ktory sprzedal) albo dowolnego z okolicy - aby sie temu przyjrzal - bo to jakis problem techniczny


2009-05-27, 13:36
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-05-01, 10:14
Posty: 16
Post 
zaczyman od nowa bo często jest tak że ten błąd który się pokazał nie da się już poprawić bo wczesniej zostalo coś zaksięgowane, a np jego nr ewidencyjny powinien być póxniejszy niż ten w którym pokazał mi się błąd.
PS to F5 pokaże mi te same błędy które by pokazał podaczas księgowania?
I dzięki za odpowiedź :)


2009-05-27, 17:24
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-05-01, 10:14
Posty: 16
Post 
A co to tych trzech dni...to trwa to ok 3 dni przy dobrych wiatrach. Normalnie czyli tak jak teraz to po 2 niach mam zaksięgowane 3 m-ce. Wynika to z tego że w jednym miesiącu mamy do zaksięgowania minimum ok 2600 dokumentów (bymajmniej tak było w marcu 2008). Pozdrawiam również


2009-05-27, 17:31
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2009-02-18, 18:31
Posty: 78
Post 
"PS to F5 pokaże mi te same błędy które by pokazał podaczas księgowania?":
TAK, wyświetli Ci się kompletna lista wszystkich dok, z informacją obok, czy poprawny, czy nie, czy rejestr w innym m-cu itd. i od razu poprawisz se te wskazane dokumenty i potem zaksiegujesz już bez problemu.
Wg mnie masz tam też coś jednak z tymi datami nie tak, wiec sprawdz to, księguj wg rodzajów, posortuj. Co do ilości to jest to może dużo, ale nie tak, aby tyle to trwało... więc musi tam zajrzeć jakiś znawca sprzętowiec i księguj może każdy m-c osobno a nie od razu 3 póki co :-)


2009-05-27, 19:29
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
2600 dokumentow na premium z pervasive ksieguje sie okolo 30 minut - a bez pervasive ponad 1h jak sobie sprawdzielm
- wiec albo masz za malo pamieci albo jakis problem z siecia, albo brak pervasive (polecam kupic (mozna na hsoft.pl) szczegolnie ze jest tani)
- ale najpierw sprawdzenie sprzetu i sieci - przez jakiegos dystrybutora albo kogos kto sie na tym zna i zarazem zna sie na symfonii i btrieve..


2009-05-27, 21:21
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-05-01, 10:14
Posty: 16
Post 
Wielkie dzięki za odpowiedzi. Napewno postaram się coś zdziałać w sprawie sieci. Dzięki też za pokazanie sposobu na sprawdzanie błędu. Są to dla mnie cenne wskazówki. Jeszcze raz dzięki. :-D


2009-05-27, 22:46
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 8 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. księgowanie z bufora do ksiąg

w Programy Księgowe

jolar

3

4131

2018-07-17, 22:46

r2d2 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki [FKF 2011] księgowanie do ksiąg

w Programy Księgowe

tatanka

7

4481

2011-02-15, 17:11

tatanka Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. ksiegowanie dokumentow do ksiag FK Symfonia premium

w Programy Księgowe

Beatrycz7

2

2681

2013-07-22, 11:37

Jarek75 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Wprowadzanie do ksiąg

w Programy Księgowe

Bożena81

6

4972

2008-06-28, 09:43

Bożena81 Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 73 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant