Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-03-28, 19:32x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
naliczanie okresu 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2018-05-29, 12:15
Posty: 6
Post naliczanie okresu
Po aktualizacji Pay Roll wyświetlają się wszyscy pracownicy aktualnie zatrudnieni i ci zwolnieni. Tych zwolnionych nie moge przenieść do archiwum. Odkryłam że zwolnieni pracownicy sa przypisani do wzorca płatność przelewem więc "ręcznie" wchodziłam w każdego człowieka i z roliczenia wzorów usuwałam ten wzorzec i wtedy mogłam przenieść pracownika do archiwum, ale jak zakładałam nowy okres podstawowy to znowu Ci zwolnieni co teoretycznie przeniosłam ich do archiwum dalej sa widoczni jako aktualni pracownicy. Mam tez problem przy naliczaniu i zamykaniu okresów bo też nalicza tych ludzi co jest koszmarem bo trwa to wieczność!

Może ktoś ma jakiś pomysł. Sprawdzałam we wzorcach wszyscy zwolnieni mają pozamykane wzorce. (problem jest w zakładce rozliczanie wzorców gdzie jest ta płatność przelewem). Nie ma też nic w aktualnych zdarzeniach wszystko niby jest pozamykane.


2018-10-02, 14:24
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 



Rejestracja: 2016-09-27, 10:35
Posty: 157
Pomógł: 35
Post Re: naliczanie okresu
Zweryfikuj:
Pracownika możesz przenieś do archiwum w otwartym okresie płacowym oraz nie wcześniej niż w następnym miesiącu po rozliczeniu wynagrodzeń i wykonaniu raportów ZUS.

Sprawdź, czy mają flagę archiwalni.


2018-10-02, 14:51
Wyświetl profil

Rejestracja: 2018-05-29, 12:15
Posty: 6
Post Re: naliczanie okresu
Uzupełnienie mojego posta:

Przeniosłam w miesiącu sierpień pracowników do archiwum odpięłam od wzorców ręcznie bo byli przypisani do wzorca "płatność przelewem" i automatycznie symfonia nie odpięła, pojawiły się przekreślone "głowy", weszłam na listę z archiwalnymi pracownikami i oni juz tam widnieli. Zamknęłam okres sierpień, naliczyłam. Otwieram nowy okres wrzesień i wyświetlają mi się w aktualnych pracownikach znowu ci których w sierpniu przeniosłam do archiwum, więc narazie jedyne wyjście było takie żeby znowu ich odpinać ręcznie i znowu przenieść do archiwum.

Przy naliczaniu okresu za sierpień i wrzesień nalicza mi i tych aktualnych pracowników i tych co powinni byc w archiwu, co ręcznie odpinałam ich od wzorca i tych co juz są w archiwum i zamiast naliczyć okres w przykładowo w 1h to nalicza w 3. MASAKRA! Może to kwestia zmiany czegoś w ustawieniach. Ale gdzie?


2018-10-02, 15:10
Wyświetl profil

Rejestracja: 2016-05-17, 20:41
Posty: 392
Pomógł: 75
Post Re: naliczanie okresu
Ogólnie pracownicy w tym okresie wrzesień nie powinni mieć przypiętych żadnych wzorców. W oknie pracownika > Płace > rozliczanie wzorców i potem z lewej strony okna możesz rozwinąć sobie i zobaczyć, jakie wzorce są tam rozliczane a potem je ręcznie zakończyć ich datę obowiązywania (albo odpiąć od okresu płacowego). W starych wersjach programu przy przenoszeniu do archiwum przestawały te wzorce działać, ale w nowych faktycznie osoba nie może mieć systemu wynagrodzeń.

Po jednorazowym "posprzątaniu" przypisań do wzorców już powinno być OK.


2018-10-02, 16:02
Wyświetl profil

Rejestracja: 2018-05-29, 12:15
Posty: 6
Post Re: naliczanie okresu
To właśnie tak robiłam i przy zakładaniu kolejnego okresu problem wraca. Tak jakby to odpinanie od wzorca i przenoszenie do archiwum nic nie dawało.


2018-10-03, 08:03
Wyświetl profil

Rejestracja: 2016-05-17, 20:41
Posty: 392
Pomógł: 75
Post Re: naliczanie okresu
W programie da się wyklikać też tzw. przypisanie płacowe wzorców. To bardzo stara funkcja, kiedyś dawno temu z tego się korzystało - szczególnie osoby, które przechodziły z programu "Płace" to robiły. Może masz tak poprzypisywane? Wtedy wygląda to tak, że pracownik na zakładce "wzorce" ma niby pokończone, a wzorce faktycznie się rozliczają i są widoczne w rozliczaniu wzorców.

Ja bym zadzwonił z tym do pomocy technicznej Sage'a, niech kombinują bo to nie jest normalne :)


2018-10-03, 16:25
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 6 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. naliczanie okresu

w Programy Kadrowo Płacowe

neta1405

0

2616

2015-01-12, 09:58

neta1405 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Naliczanie wynagrodzenia chorobowego

w Programy Kadrowo Płacowe

regi

1

2727

2013-10-22, 14:01

Ewela79 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. FGŚP i naliczanie urlopu

w Programy Kadrowo Płacowe

Jona

2

3227

2011-04-21, 14:25

Jona Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. One payroll - naliczanie okresów

w Programy Kadrowo Płacowe

agapa

2

2237

2018-05-18, 14:26

agapa Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant