Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-05-04, 09:18x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Instalacja Symfonii - krok po kroku 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2011-12-05, 18:03
Posty: 4
Post Instalacja Symfonii - krok po kroku
Dzień dobry.

Mam nowy serwer, nowe oprogramowanie SAGE i próbuję zainstalować Symfonię(na serwerze). Niestety bez powodzenia. Po zainstalowaniu SQL'a(z płytki Symfonii) i samej symfonii, podaniu loginów i haseł, przechodzę do utworzenia firmy. W SQL'u widać, że baza została utworzona, użytkownicy także. Niestety próbując dołączyć firmę jest trudność taka, że:
- podaję login i hasło, odświeżam listę firm, wybieram firmę, "klik" i dostaję komunikat o nie zainicjalizowanej wtyczce DAL. Czytałem już posty na ten temat - bez skutku pozytywnego.

Wybierałem już autentykację również poprzez konto Windows(zintegrowana) jak i jawnie login i hasło - bez znaczenia.

Mam gorącą prośbę o wypisanie w punktach, krok po kroku, bez pozostawiania domyślnych kroków, co należy w jakiej kolejności zainstalować aby ruszyła Symfonia.

Zainstalowany jest czysty Ms-Windows Server 2008 R2 Fundation.

Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi.


2011-12-05, 18:24
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
Sądzę, że jest to zbyt wygórowana prośba jak na forum. Wydaje mi się, że powinieneś zaprosić do siebie wykwalifikowanego konsultanta znającego zagadnienia instalacji Forte i zdać się na niego.

Oczywiście, ktoś inny z piszących tu może się ze mną nie zgodzić i Ci odpowie, choć zakres wiedzy który musiał by Ci przekazać jest chyba zbyt obszerny na darmowe rozdawnictwo (czytaj: na pomoc na forum).

Choć... teraz przeczytałem dokładnie Twoją prośbę:
"Mam gorącą prośbę o wypisanie w punktach, krok po kroku, bez pozostawiania domyślnych kroków, co należy w jakiej kolejności zainstalować aby ruszyła Symfonia. "

i jednak Ci odpiszę precyzyjnie na pytanie które zadałeś. Tak więc najpierw:

1./w pierwszym kroku należy zainstalować serwer SQL
2./ w drugim kroku aplikację Forte którą zakupiłeś.

Zakładam że chodzi Ci o Forte choć napisałeś Symfonia - Symfonia zaś nie działa na MSSQL.

Powodzenia ;)


2011-12-05, 19:54
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
A najpierw zmien login i stopke - bo naruszasz nimi regulamin tego forum........


2011-12-06, 01:49
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-12-05, 18:03
Posty: 4
Post 
krzysiek pisze:
Sądzę, że jest to zbyt wygórowana prośba jak na forum.

Dawniej było tak, że każdy dobry produkt miał instrukcję. Mam nadzieję, że kręgu motoryzacyjnego nie dotknie taka przypadłość bo inaczej trzeba będzie prosić specjalistę aby uruchomił samochód. ;-)

krzysiek pisze:
i jednak Ci odpiszę precyzyjnie na pytanie które zadałeś. Tak więc najpierw:

1./w pierwszym kroku należy zainstalować serwer SQL
2./ w drugim kroku aplikację Forte którą zakupiłeś.


Z mojego opisu jasno wynika, że te kroki były wykonane. Kłopot był z autoryzacją i czymś co zostało opisane jako "wtyczki DAL". Ponieważ wykonane zostały kroki 1 i 2, a mimo to nie udało się poprawnie zainstalować i skonfigurować aplikacji tak aby widziała firmę, którą udało się utworzyć(przynajmniej tyle, że widać bazę i tabelki w bazie), stąd moja prośba o wyjaśnienie tajemnicy, jak pokonać owe "wtyczki DAL". Czyli, dlaczego pomimo wykonania kroków, które opisałeś w swojej odpowiedzi, nie ma zainstalowanych wymaganych komponentów, o których w plikach PDF nie ma ani słowa, że są potrzebne i kiedy. Wiem, pytanie zdecydowanie do producenta.

krzysiek pisze:
Zakładam że chodzi Ci o Forte choć napisałeś Symfonia - Symfonia zaś nie działa na MSSQL.

Tak.

krzysiek pisze:
Powodzenia ;)

Dziękuję. Niemniej ponawiam swoje pytanie.


2011-12-06, 10:56
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-12-05, 18:03
Posty: 4
Post 
wrob pisze:
A najpierw zmien login i stopke - bo naruszasz nimi regulamin tego forum........


off topic: Co do stopki to się mogę zgodzić, ale czemu uważasz, że mam zmienić login?
W regulaminie jest napisane:

> 1. Na FORUM obowiązuje anonimowość Użytkowników.
Jestem anonimowy, nie jesteś w stanie podać mojego imienia i nazwiska.

> 2. Podczas rejestracji i w wiadomościach Użytkownicy zobowiązani są do nie podawania
> swoich danych szczegółowych takich jak : imię, nazwisko, nazwa firmy, telefon, nr GG,
> adres strony www
W takim razie po co są te pola w formularzu rejestracyjnym i w edycji profilu?

> oraz żadnych danych umożliwiających jednoznaczną identyfikację Użytkownika .
> 3. Jako nazwa Użytkownika dozwolony jest jedynie pseudonim.
Czy jeśli jako login wpiszę PKOSA to też będzie źle? A ja lubię pseudonim BOLEK, tylko, że jest taka knajpa, więc tutaj pseudonim odpada. Pozostają takie jak np. XYZ. ale to też reklama bo jest strona xyz.pl.

Innymi słowy trzeba zrobić najpierw przeszukanie internetu aby znaleźć pseudonim, który się z niczym nie kojarzy.

To jakie pseudo proponujesz?

END OFF TOPIC.
Koniec dyskusji na niepotrzebne tematy.


2011-12-06, 11:10
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Cytuj:
Mam nadzieję, że kręgu motoryzacyjnego nie dotknie taka przypadłość bo inaczej trzeba będzie prosić specjalistę aby uruchomił samochód.


Ta przypadlosc sie nazywa prawo jazdy - i jak wiesz aby prowadzic auto nie wystarczy przeczytac kodeks drogowy i instrukcje do samochodu - trzeba jescze sie przeszkolic, nabrac praktyki z instruktorem i zdac :) :)

Natomiast to co napisal Krzys - te 2 kroki - to jedyne dwa kroki jakie nalezy wykonac - nie ma tam zadnych dodatkowych krokow posrednich itp - no moze jescze krok trzeci - zalozyc sobie nowa firme w ktorej zamierzasz pracowac :)


2011-12-06, 13:42
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2011-04-17, 21:24
Posty: 78
Post 
Skończyliście dyskusję?

http://forum.mojasymfonia.pl/viewtopic. ... hlight=dal

Wtyczki dalowskie to problem z podłączeniem do sqla.
Trudno powiedzieć bez szczegółowego opisu co się dzieje - to z reguły zawsze na czuja się załatwiało.

System serwerowy masz dobry.
Pamiętaj, że każdą aplikację powinieneś najlepiej zainstalować z konsoli - czyli siedząc przy serwerze. Zawsze za pomocą instalacji jako administrator! Kolejność jest dosyć ważna.
1. System - wszystkie poprawki
2. MSSQL
3. Potem zależy od konfiguracji - jeżeli instalujesz CMSRV (common serwer) to najpierw on. Potem aplikacja (bo dostarcza ze sobą driver do bazy - czyli podłączenie poprzez sterownik sql).
4. Baza wzorcowa
5. Zakładasz bazę
6. Otwierasz bazę

Wtyczki dal to częsty problem z podłączeniem do sql. Nieprawidłowy string w konfiguracji, problem z dns i inne (ciesz się, że ominął cię różowy problem - ci co wiedzą o co chodzi na pewno się uśmiechną).

A tak na poważnie - ciesz się, że nie konfigurujesz forte w replikacji.

_________________
Nie wiedza, to błogosławieństwo...


2011-12-07, 03:29
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-12-05, 18:03
Posty: 4
Post 
Wczoraj z tym sobie poradziłem. Dziękuję wszystkim za pomoc. Kolejność była dobra, ale nie zawsze było napisane aby ponownie uruchomić maszynę i tu była trudność bo niektóre usługi nie startowały.


2011-12-07, 13:53
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 8 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jak poprawnie wystawić pit 11 - krok po kroku

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

w Programy Kadrowo Płacowe

Maruszka

18

10169

2011-02-04, 15:55

Maruszka Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Aktualizacja FK premium i MK premium - krok po kroku

w Techniczne

Oraczus

2

4509

2011-01-07, 22:27

Oraczus Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. forte instalacja krotk po kroku

w Techniczne

mlodszy2

0

2163

2013-08-01, 14:01

mlodszy2 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Instalacja Symfonii ERP 2017 i Symfonii 2.0

w Techniczne

mundek

1

2634

2018-01-24, 16:10

szepczący Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant