Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-28, 01:48x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Faktura i Kasa Start - kasowanie towarów 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2013-01-28, 13:50
Posty: 3
Post Faktura i Kasa Start - kasowanie towarów
Witam serdecznie wszystkich Symfoniowiczów.

Posiadam Symfonię Faktura i Kasa Start i jestem bardzo zadowolony z użytkowania tego programu.
Jak wiadomo ma on ograniczenie bazy towarowej do 1000 produktów. Niestety zbliżam się do tej granicy,
w związku z tym mam pytanie:

Czy i jak można usunąć niektóre towary? Wiele z produktów już od dawna nie mam w sprzedaży i
mógłbym je usunąć robiąc miejsce dla nowych produktów. Niestety Symfonia przy usuwaniu
ostrzega, że uniemożliwi mi to, jeżeli produkt pojawił się już na jakimś dokumencie.
Boję się kliknąć w "Ignoruj" - czy nie naruszy to czegoś w programie.

Nie uśmiecha mi się kupowanie lepszej wersji za 500 zł, Start w zupełności mi wystarcza.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!


2013-01-28, 13:57
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-12-03, 21:11
Posty: 276
Pomógł: 2
Post Re: Faktura i Kasa Start - kasowanie towarów
Poza połączeniem kilku towarów w JEDEN nie widzę w tej chwili innej możliwości... Logujesz się na admina, skrót CTRL-8, w drzewie raportów wybierasz Pomocnicze --> po lewej Połączenie towarów --> prawy górny róg Wykonaj

Połączenie towarów ZMIENI towary na dokumentach archiwalnych, na których widniały te kartoteki...

Względnie możesz spróbować wrzucić towary do kosza, może to pomoże ale tego nie testowałem (brak takiej ilości towarów).

_________________
Pozdrawiam

Misiek DGTL Rzeszów


2013-01-28, 14:34
Wyświetl profil

Rejestracja: 2013-01-28, 13:50
Posty: 3
Post Re: Faktura i Kasa Start - kasowanie towarów
Dzięki - pomogło!

Jak rozumiem na dokumentach jeden z produktów zniknie i zastąpi go drugi?

Jeżeli mam kopie faktur i paragonów w formie drukowanej to chyba nie jest istotne co będę miał w programie, prawda?

Ja nie mam tylu produktów, ale niestety co jakiś czas niektóre mi wypadają, a pojawiają się nowe i w ciągłym obrocie mam 400-500 produktów, ale baza już prawie prawie zapchana.


2013-01-28, 15:34
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-12-03, 21:11
Posty: 276
Pomógł: 2
Post Re: Faktura i Kasa Start - kasowanie towarów
djcargo pisze:
Dzięki - pomogło!

:-D
djcargo pisze:
Jak rozumiem na dokumentach jeden z produktów zniknie i zastąpi go drugi?

TAK, to rodzi oczywiście pewne ZATARCIE informacji - np. dla tych towarów, które połączyłeś nie da się już zrobić sensownych zestawień, chyba że w kopii bezpieczeństwa zachowasz sobie archiwalne dane, to zawsze możesz wrócić do tych analiz - ja osobiście zmieniłbym program chyba na Fakturę z linii Symfonia i wolałbym mieć analizę całej sprzedaży z podziałem na towary - ale to już moje "własne widzi mi się :-)",
djcargo pisze:
Jeżeli mam kopie faktur i paragonów w formie drukowanej to chyba nie jest istotne co będę miał w programie, prawda?

ZGADZA SIĘ - dla kontroli z US ważne są WYDRUKI, PARAGONY i to co złożyłeś u nic w formie deklaracji - program w którym drukujesz dane jest bez znaczenia, może być to Excel jak i Word - jedyny problem, jakieś korekty stare mogą być kłopotliwe do wykonania bo podmieniłeś towar... ale i z tym można sobie poradzić (względnie wypisać ręcznie),
djcargo pisze:
Ja nie mam tylu produktów, ale niestety co jakiś czas niektóre mi wypadają, a pojawiają się nowe i w ciągłym obrocie mam 400-500 produktów, ale baza już prawie prawie zapchana.

Przemyśl jednak opcje przejścia na Symfonię Faktura FA/FAP - problem zniknie, brak ograniczeń na ilość Towarów i Kontrahentów, jest też możliwość rozbudowania programu o raporty i rozwiązania dodatkowe, Wezwania do zapłaty.Monity, Noty odsetkowe, Potwierdzenia sald i dziesiątki innych dodatkowych programików :-)

_________________
Pozdrawiam

Misiek DGTL Rzeszów


2013-01-28, 17:26
Wyświetl profil

Rejestracja: 2013-01-28, 13:50
Posty: 3
Post Re: Faktura i Kasa Start - kasowanie towarów
"Wezwania do zapłaty.Monity, Noty odsetkowe, Potwierdzenia sald i dziesiątki innych dodatkowych programików"

Na całe szczęście sprzedaję wszystko za gotówkę lub po wpłacie na konto (detal). Start mi w zupełności wystarcza. A nie uśmiecha mi się płacić 500 zł jedynie za rozszerzenie bazy produktów.

"Ginięcie" starych produktów mi nie przeszkadza, bo to są rzeczy, które sprzedawałem rok-dwa-trzy lata temu, więc nie są dla mnie istotne.

Jeszcze raz dzięki - ta podpowiedź jest idealna dla mnie :)


2013-01-28, 21:25
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-12-03, 21:11
Posty: 276
Pomógł: 2
Post Re: Faktura i Kasa Start - kasowanie towarów
:-) OK, rozumiem - może kiedyś, w przyszłości jak rozkręcisz firmę to zamienisz Starta na Premium a wtedy zgłoś się na forum to poszukamy dla Ciebie fajnych raportów i rozwiązań znacząco ułatwiających życie i codzienną pracę :-)

_________________
Pozdrawiam

Misiek DGTL Rzeszów


2013-01-29, 01:00
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 6 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Faktura zaliczkowa w programie Faktura i Kasa START

w Programy Księgowe

wobo

2

8109

2008-06-12, 15:10

rafal Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Faktura i Kasa Start

w Pozostałe

codegraf

3

6556

2007-12-14, 13:23

Krzystof S Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Faktura i Kasa start

w Programy Księgowe

opium

3

3196

2014-01-17, 14:51

krzysiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. FAKTURA I KASA START 2008

w Programy Handlowe

wyder

12

6310

2010-10-14, 14:34

krzysiek Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 84 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant